Špeciálna ponuka
SEMESTER ČI TRIMESTER NA STREDNEJ V ANGLICKU

SEMESTER ČI TRIMESTER NA STREDNEJ V ANGLICKU

UMIESTNENIE VO VEĽKEJ BRITÁNII
Študenti si sami vyberajú školu, na ktorej chcú študovať. V ponuke máme mestá Boston, Brighton, Hastings, Exeter, Portsmouth, Nottingham, ako aj menšie mestá. Program ponúka možnosť ubytovania, v závislosti od vybranej školy, v hostiteľskej rodine alebo v študentskej rezidencii. Študentom radi ti pomôžeme s výberom lokality a školy podľa preferencií.

KTO SA O TEBA POSTARÁ
Na každej škole je vytvorené oddelenie pre medzinárodných študentov a k dispozícii je konzultant, ktorý sa stará o zahraničných študentov počas celého pobytu. Taktiež sa študenti môžu obrátiť priamo na učiteľov, keď potrebujú poradiť pri výbere predmetov alebo so samotným štúdiom.

BRITSKÁ STREDNÁ ŠKOLA 
Britský vzdelávací systém má vynikajúce meno na celom svete. Školy zabezpečujú vysoký štandard výučby a poskytujú medzinárodne uznávanú kvalifikáciu. V štátnom školskom systéme navštevujú žiaci strednú školu vo veku od 11 do 18 rokov, pričom posledné dva roky (Sixth form) sú venované príprave na maturitu (A-Levels). Naši študenti sú umiestňovaní do predmaturitného ročníka (AS). Školský rok je rozdelený na tri trimestre. Školy prijímajú zahraničných študentov z celého sveta a sú na ich pobyt veľmi dobre pripravené. Po 2- ročnom štúdiu môžu slovenskí študenti maturovať. Na školách je vytvorené prostredie podobné vysokoškolskému systému, čo má študentom pomôcť manažovať si svoj čas a štúdium a pripraviť ich tak lepšie na štúdium na vysokej škole.

KDE MOŽEŠ ŠTUDOVAŤ
BOSTON, East Midlands
Boston College sa nachádza blízko centra 35-tisícového prístavného mesta Boston na východnom pobreží Anglicka, po ktorom bolo pomenované aj známe americké veľkomesto s rovnakým názvom. Škola získala niekoľko ocenení, o. i. za kvalitu podpory zahraničných študentov. Každá učebňa je vybavená smart-boardom. Študenti majú k dispozícii všetko vybavenie pre produkciu, profesionálne nahrávanie a auditórium s výbornou akustikou, a tiež rôzne športoviská. 

BEXHILL-ON-SEA, juhovýchodné Anglicko
Bexhill College sa nachádza v meste Bexhill-on-Sea na južnom pobreží Anglicka, len hodinu a pol cesty vlakom z centra Londýna a 50 minút od Brightonu. Bexhill  je ľahko dostupný z letiska Heathrow (2 hodiny) a Gatwick (1,5 hodiny). Ponúka krásne pobrežie s dlhou promenádou a ocenenou čistou plážou. Bexhill College patrí medzi najúspešnejšie školy na juhovýchode Anglicka. Študenti majú k dispozícii moderné priestory pre výučbu, ako aj ateliéry umeleckej tvorby a práce s médiami. Popri akademickom programe ponúka Bexhill College aj niekoľko športových akadémií. Študenti s umeleckým profilom môžu navštevovať Performing Arts Academy. 

BROCKENHURST, juhovýchodné Anglicko
Brockenhurst College sa nachádza v oblasti národného parku New Forest na južnom pobreží Anglicka, v pokojnom a malebnom mestečku Brockenhurst, iba 15 minút od univerzitného mesta Southampton. Rovnako vzdialené je turistami vyhľadávané prímorské mesto Bournemouth. V roku 2013 oslávila Brockenhurst College 100. výročie svojho založenia a v súčasnosti je považovaná za jednu z najúspešnejších stredných škôl vo Veľkej Británii. Škola sídli na vyše 10-hektárovom kampuse. Študentom  sú k dispozícii najmodernejšie učebné priestory. Areál školy má vlastné divadlo, tanečné štúdiá a rôzne športové centrá. Škola má aj program pre nadaných žiakov.  

LEWES, juhovýchodné Anglicko
East Sussex College má tri kampusy, ktoré sa nachádzajú v mestách Eastbourne, Hastings a Lewes. Lewes je menšie historické mesto, nachádza sa približne hodinu cesty vlakom od Londýna a iba niekoľko minút od obľúbeného prímorského mesta Brighton. Kampus Lewes je domovom Centra pre múzické umenia a nachádzajú sa tu aj štúdiá pre študentov umeleckých smerov

WORTHING, južné Anglicko
Britská stredná škola Worthing College, pôvodne Worthing High School, sa v roku 1973 zmenila na inštitúciu typu tzv. „sixth form college“, ktoré vzdelávajú študentov vo veku od 16 rokov a pripravujú ich nielen na britskú akademickú maturitu (A- Levels) ale aj na rovnocennú odbornú kvalifikáciu BTEC. 
Worthing Colllege sa nachádza v meste Worthing, ktoré je ideálne situované v blízkosti mora na južnom pobreží Anglicka, v prekrásnej prírode grófstva West Sussex, v najteplejšej a najsuchšej časti krajiny.  Worthing má 105 000 obyvateľov a je vzdialený iba 20 minút od mesta Brighton a 90 minút od Londýna, ako aj od univerzitných miest Portsmouth a Southampton. Obľúbené turistické letovisko Isle of Wight sa nachádza neďaleko pobrežia.

HASTINGS, juhovýchodné Anglicko
Ďalší kampus školy East Sussex College sa nachádza v očarujúcom prímorskom meste Hastings, len 1,5 hodiny vzdialenom od Londýna a 0,5 hodiny od Eastbourne. Je to novovybudovaný kampus s najmodernejšími technológiami. Škola sa nachádza v centre mesta a hneď vedľa vlakovej stanice. Pláž je vzdialená len niekoľko metrov od školy, študenti stihnú prechádzku aj počas obednej prestávky.  

CHICHESTER, juhovýchodné Anglicko
Chichester College sa nachádza v meste Chichester, na južnom pobreží Anglicka a je známy svojou prírodnou krásou a historickými pamiatkami. Mesto ponúka skutočný britský zážitok s nádhernou architektúrou a bezpečnou atmosférou. S viac ako 50-ročnými skúsenosťami v oblasti vzdelávania sa úspechy školy odrážajú v mnohých oceneniach, ktoré získala, ako napríklad výročná cena kráľovnej za podporu medzinárodných študentov. Škola presadzuje zásadu,  že pre poskytnutie najlepšieho vzdelania treba mať najlepšie vybavenie. Preto sa v záujme vytvárania ideálnych podmienok k štúdiu neustále vylepšujú učebne, informačné zdroje a vybavenie.   

SOUTHAMPTON, juhovýchodné Anglicko
Škola Itchen College sídli v známom univerzitnom a prístavnom meste Southampton na juhu Anglicka. Je domovom pre SeaCity Museum s interaktívnym modelom Titaniku, ktorý odišiel z Southamptonu v roku 1912. V historickej budove s modernou prístavbou majú študenti k dispozícii všetky zariadenia pre výučbu a športové aktivity. Absolventi sa úspešne uchádzajú o prijatie na najlepšie britské univerzity. Pre študentov je vytvorené príjemné prostredie a škola vyniká práve v starostlivosti o zahraničných študentov, pre ktorých zabezpečuje aj program mimoškolských aktivít. Podiel zahraničných študentov, ktorí prichádzajú zo všetkých kútov sveta, je 10%. Silnou stránkou školy je vysoko individuálny prístup k študentom. 

LONDÝN
DLD College London je súkromná škola, ktorá sa zameriava na prípravu stredoškolákov na britskú maturitu a na vysokoškolské štúdium. Sídli v novopostavenej budove v centre Londýna, a svojim študentom poskytuje moderné, nadštandardné vybavenie. Časť budovy tvorí školská rezidencia, čo stredoškolákom umožňuje študovať a bývať v centre Londýna, na južnom nábreží Temže oproti budovy parlamentu, len minútu chôdze od London Eye. Školu navštevujú zahraniční študenti, učitelia sa snažia každému študentovi venovať individuálnu pozornosť, aby im pomohli dosiahnuť svoje ciele a dostať sa na dobrú univerzitu. Prístup k študentom je neformálny.

DĽŽKA POBYTU OD JANUÁRA 2021
2 trimestre (od januára do júna), 1 trimester (od januára do apríla), prípadne 1 semester (približne 5 mesiacov) s nástupom v januári.

PROGRAMOVÝ POPLATOK ZAHŔŇA
poradenstvo pri výbere programu alebo školy, registráciu a štúdium na strednej škole, ubytovanie v hostiteľskej rodine, resp. rezidencii,  stravovanie podľa dohodnutého programu, podpora a asistencia miestneho koordinátora, študentská príručka, nepretržitá telefonická asistenčná služba, certifikát o absolvovaní pobytu

ČO MAJÚ NAŠI ŠTUDENTI NAJRADŠEJ 
- veľký výber študijných predmetov
- široké možnosti športov na školách
- dych vyrážajúce pobrežia

Dohodni si stretnutie alebo online konzultáciu

Tešíme sa aj na Teba! :) 

SEMESTER ČI TRIMESTER NA STREDNEJ V ANGLICKU
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
dočasne online

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk