veľká británia
program s výberom konkrétnej strednej školy

Program s výberom konkrétnej strednej školy

Ak je Vašou prioritou možnosť výberu lokality, typu školy či zamerania štúdia, dobrou voľbou je stredoškolský program, ktorý umožňuje výber konkrétnej školy. V ponuke sú kvalitné a moderné vzdelávacie inštitúcie (tzv. colleges), ktoré pripravujú študentov na britskú „maturitu“ alebo inú kvalifikáciu (napr. IB, BTEC a ďalšie). Tieto štátne školy vynikajú modernými priestormi, vybavením na vysokej úrovni a výbornými výsledkami  študentov pri záverečných skúškach. Ide o väčšie školy, ktoré ponúkajú široký výber spoločenskovedných, prírodovedných, technických a umeleckých predmetov, ako aj cudzie jazyky a celý rad odborných predmetov. Väčšina študentov je vo veku od 16 do 19 rokov. Zahraniční študenti sú ubytovaní v hostiteľských rodinách, niektoré školy umožňujú ubytovanie aj v školskej rezidencii. Využite pri výbere školy naše mnohoročné skúsenosti, vďaka ktorým Vám môžeme odporučiť školu, ktorá najlepšie zodpovedá Vašim požiadavkám. Tento program taktiež ponúka cenovo výhodnejší základný variant, pri ktorom si môžete vybrať dĺžku pobytu, pričom konkrétnu školu pre Vás vyberie britská organizácia.

 

Lokality a ceny

Exeter College, Exeter
Škola sídli v historickom meste Exeter v grófstve Devon na juhozápade Anglicka. Je jednou z popredných vzdelávacích inštitúcií svojho druhu. Ponúka široký výber predmetov a vynikajúce vybavenie vrátane počítačových laboratórií, hudobného štúdia, divadla a športových zariadení. Škola ponúka možnosť ročného a dvojročného štúdia. Krátkodobé štúdium, ktoré je kombináciou 15 hodín angličtiny a 2 predmetov, je možné na 1 alebo 2 trimestre. Škola organizuje pre zahraničných študentov aj mimoškolské aktivity a umožňuje zapojiť sa do rôznych záujmových kurzov a krúžkov. Škola je ideálna pre študentov so záujmom o vodné športy, ako napr. veslovanie, kajaky, jachting, atď.

Programový poplatok v GBP​  
1 školský rok: od septembra, (rodina) 11 995
2 Trimestre: od septembra alebo od januára, (rodina) 11 495                                                  
Semester: od septembra alebo od januára, (rodina) 9 255
1 trimester: od septembra alebo od januára, (rodina) 7 755
12 týždňov: od septembra alebo od januára, (rodina) 6 555

 

John Leggott College, North Lincolnshire
John Leggott College sa nachádza v 65-tisícovom meste Scunthorpe, na severe grófstva Lincolnshire. Je to najlepšia škola v regióne pre študentov vo veku od 16-19 rokov. 99% študentov úspešne prejde skúškami A-level, z toho 50% dosiahne známku A* až B. Približne 120 z 1 800 študentov sú zo zahraničia. Škola vyučuje zahraničných študentov už takmer 20 rokov. Takisto ponúka zaujímavý výber voliteľných predmetov a voľnočasové aktivity.
Počet študentov: 2 200
Programový poplatok v GBP​  
1 školský rok: od septembra, (rodina) 11 495
Semester: od septembra alebo od januára, (rodina) 9 755                                                   
1 trimester: od septembra alebo od januára, (rodina) 8 055
12 týždňov: od septembra alebo od januára, (rodina) 6 755

 

St David’s Catholic College, Cardiff, Wales
St David´s Catholic College sídli v Cardiffe, hlavnom meste Walesu. Cardiff je populárne študentské mesto, kde sa inovatívna architektúra stretáva s historickými budovami. St David´s ponúka výborné podmienky k štúdiu a zaobchádza so všetkými študentmi ako s jednotlivcami, pričom ich vedie k samostatnosti. Profesionálnym a odhodlaným vyučujúcim pomáha aj vynikajúci odborný personál. Vynikajúce vybavenie školy zahŕňa divadlo, kaviareň a ihrisko využívané za každého počasia.
Počet študentov : 1 100
Programový poplatok v GBP​  
1 školský rok: od septembra, (rodina) 12 495                                                   
2 Trimestre: od septembra alebo od januára, (rodina) 12 495
Semester: od septembra alebo od januára, (rodina) 10 055
1 trimester: od septembra alebo od januára, (rodina) 8 055

 

Varndean College, Brighton
Varndean College je jednou z najkvalitnejších štátnych stredných škôl v krajine. Nachádza sa v obľúbenom a kozmopolitnom študentskom meste Brighton (160 000 obyvateľov) na južnom pobreží Anglicka. Z kampusu, ktorý je situovaný v rezidenčnej časti mesta len 10 minút cesty z centra, je výhľad na mesto i na more. Študenti majú k dispozícii jedáleň, zrekonštruovanú telocvičňu, a nedávno bola postavená moderná knižnica a obnovené IT zariadenia. V ponuke školy je viac ako 30 predmetov na úrovni prípravy na britskú maturitu, ako aj IB Diploma program. Vďaka kvalitnej príprave dosahujú študenti pri skúškach veľmi dobré výsledky. Po vyučovaní sa môžu študenti zapájať do rôznych športových a iných záujmových spolkov a krúžkov.
Programový poplatok v GBP​  
1 školský rok: od septembra, (rodina) 15 995                                                        
Semester: od septembra alebo od januára, (rodina) 10 755
2 Trimestre: od septembra, (rodina) 12 995
1 trimester: od septembra alebo od januára, (rodina) 9 055

 

Weymouth College, Dorset
Weymouth College sa nachádza iba pár stoviek metrov pešo od nádherného južného pobrežia Jurrasic, ktoré patrí do svetového dedičstva UNESCO. Je tak blízko, že sa študenti môžu chodiť prechádzať po pláži, vychutnávať si tu obed alebo sa kúpať po vyučovaní. Toto miesto bolo strediskom konania jachtárskych podujatí na Olympiáde v roku 2012. Škola má skvelé výsledky a má priateľský prístup k študentom. Okrem iného vedie mnohé kurzy zamerané na zručnosti a inšpiruje svojich študentov k dosahovaní perfektných výsledkov.
Počet študentov: 1 500
Programový poplatok v GBP  
1 školský rok: od septembra, (rodina) 10 195                                                    
2 Trimestre: od septembra, (rodina) 9 495
1 trimester: od septembra alebo od januára, (rodina) 7 255

 

York College, Yorkshire
York College sa nachádza v ideálnej lokalite iba dve hodiny od Londýna a dve a pol hodiny vlakom od Edinburgu. Mesto je dynamickým a energickým miestom pre štúdium, pretože tu prevláda študentská populácia. Škola ponúka najvyšší štandard pre dosiahnutie individuálnych úspechov študentov a poskytuje vynikajúce prostredie pre výučbu a učenie sa. Inštitúcia má najmodernejšie zariadenie vrátane divadla, reštaurácie, kúpeľov, športového ihriska, viacúčelovej herne a výtvarníckeho/dizajnérskeho štúdia.
Počet študentov: 3 400
Programový poplatok v GBP  
1 školský rok: od septembra, (rodina) 11 495                                          

V cene programu zahrnuté

  • poradenstvo pri výbere školy
  • registrácia a štúdium na strednej škole
  • ubytovanie v hostiteľskej rodine s polpenziou
  • (alebo ubytovanie v školskej rezidencii)
  • podpora a asistencia povereného školského personálu
  • transfer z/na určené letisko
  • nepretržitá telefonická asistenčná služba

Chcem sa prihlásiť

Termíny

Dĺžka pobytu

Študenti sa môžu prihlásiť na 1 alebo 2 školské roky (od septembra do konca júna), 2 trimestre (od septembra do apríla alebo od januára do júna), na 1 trimester (od septembra do polovice decembra alebo od januára do apríla), prípadne na 1 semester (približne 5 mesiacov) s nástupom v septembri alebo v januári.

Kedy sa prihlásiť

nástup v septembri: do 1. mája
nástup v januári: do 15. októbra

Podmienky

  • vek: 16 - 19 rokov
  • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni
  • dobré študijné výsledky
Program s výberom konkrétnej strednej školy
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
Hviezdoslavova 7, 042 00 Košice

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk