usa
saint anthonys high school new york

O škole

Stredná škola Saint Anthony’s sa nachádza na východ od mesta New York, len hodinu cesty vlakom z Manhattanu. Long Island je so svojimi 7 a pol miliónmi obyvateľov najľudnatejším ostrovom USA. V jeho západnej časti sa rozprestierajú new yorské štvrte Queens a Brooklyn, v ktorých žije viac ako polovica obyvateľov mesta New York. Long Island sa stal dôležitým kultúrnym aj hospodárskym uzlom a vďaka priateľským štvrtiam, nákupným centrám a nádherným plážam je vychytenou rezidenčnou oblasťou. Nájdete tu veľa krásnych verejných parkov, ktoré ponúkajú možnosti a mnohé zariadenia pre športové a rekreačné aktivity, ako sú cyklistické trate, futbalové ihriská, golfové ihriská a tenisové kurty.

V roku 2018 na škole Saint Anthony´s študovalo 2400 študentov, z toho až 12% tvorili zahraniční študenti. V tom istom roku bol každý maturant prijatý na univerzitu a až 84% zahraničných študentov sa dostalo na jednu zo 100 najlepších univerzít na svete. Zahraniční študenti taktiež dosiahli veľmi vysoký priemer (1225 bodov z 1600) v štandardizovanom SAT teste. 

 

Študenti majú na škole možnosť podieľať sa na mimoškolských výskumných projektoch v oblasti vedy podľa vlastného výberu a využiť taktiež vynikajúce podmienky pre štúdium STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). Škola naviac ponúka štúdium špecializovaných predmetov v oblasti Business, s možnosťou získania univerzitných kreditov z univerzity Long Island, s ktorou má Saint Antohony's partnerstvo. Škola taktiež spolupracuje so St. Francis Hospital, jednou z 50 najlepších nemocníc v celej krajine, a poskytuje tak študentom kontakt s personálom z lokálnych nemocníc a spestrenie študijného programu vo forme prednášok. Okrem akademických predmetov môžu študenti ďalej rozvíjať svoje schopnosti a vzťahy v 87 kluboch a krúžkoch.

Vybavenie školy

Škola má vynikajúce vybavenie pre výučbu všeobecných ako aj špecializovaných predmetov. Študenti majú k dispozícií moderné vedecké laboratóriá s možnosťou využitia najmodernejšieho vybavenia. Momentálne je na škole vo výstavbe nové špeciálne medicínske laboratórium. Kurzy na univerzitnej úrovni sú určené pre študentov, ktorí sú na vyššej úrovni a potrebujú náročnejšie štúdium.
Vedecké laboratóriá: Škola Saint Anthony’s má päť novovybudovaných najmodernejších vedeckých laboratórií a šesť učební pre študentov s cieľom podporiť ich vzdelávanie v tejto oblasti. Ako jedna z iba 16 škôl v USA ponúka študentom zaujímajúcim sa o anatómiu a fyziológiu možnosť realizovať virtuálny prieskum tiel použitím najmodernejšieho „virtuálneho pitevného stola“, ktorý umožňuje študentom skúmať širokú škálu organizmov od mačiek až po ľudské telo. 
Smart Board učebne: tieto učebne sú vybavené zariadením s funkciami ako video, internet, zvuk a dotykovými obrazovkami, ktoré podporujú plne interaktívny multimediálny vzdelávací proces. Učitelia a študenti môžu písať, prezentovať a skúmať v reálnom čase. 
Knižnica a počítačová miestnosť slúžia študentom ako tichý priestor pre štúdium alebo prácu na úlohách. Študenti si v nich môžu zapožičať laptopy počas študijných hodín.
iPad triedy: Pre každý predmet sú k dispozícií dve mobilné iPad triedy. Študenti ich využívajú na písanie esejí, prípravu prezentácií alebo dokončovanie skupinových zadaní.

 

 

 

Možnosti štúdia

Slovenskí študenti môžu prostredníctvom InterStudy študovať na St. Anthony's za zvýhodnených podmienok. Dĺžka štúdia je jeden semester alebo jeden školský rok. 

Školu obzvlášť odporúčame pre stredoškolákov, ktorí po maturite plánujú študovať medicínu alebo prírodovedné odbory. 

Vyučujú sa nasledujúce predmety:

English: Introduction to Language and Literature; American Literature; Western Literature; Language and Composition; Literature and Composition; Introduction to Speech/Public Speaking; Modern Literature; World Literature I and II; World Literature II: The Enlightenment to the Present; Modern Drama; Literature of New York; Ideas and Themes in Literature: A Walk in the Ruins: Wrongdoing and the Journey Back; Literary Forms and Genres: Dystopian Literature and the Quest for a Perfect World; The Short Story; Goth Mystery and Science Fiction

Fine Arts: Chorus; Gregorian Schola; Chorus (Sophomore); Concert Band; Symphonic Band; Chamber Music; Jazz Band; Orchestra; Introduction to Music: Keyboard Skills; Introduction to Bagpipes; Bagpipes; Introduction to Highland Bagpipe Drumming; Highland Pipe Band Drumming; Music Theory; Theatre Arts I: An Introduction to Acting and Improvisation; Theatre Arts II: Scene Study; Musical Theatre Workshop; Studio in Art; Portfolio Prep; Advanced Art; Ceramics; Digital Illustration and Design; Digital Photography; Film Production; Film Appreciation

Foreign Language: Introduction to French; French 9 Experienced; French 9; Introduction to Spanish; Spanish 9 Experienced; Spanish 9; Spanish for Spanish Speakers I; French 10 and 11; Spanish 10 and 11; Spanish 10 Experienced; French 12; Spanish 12; Advanced Spanish 12; Latin I; Italian I; Mandarin Chinese I

Social Studies/Theology: Global History and Geography 9 and 10; World History I and II; US History and Government 11; American History; Participation in Government; Economics and Economic Decision Making; Government and Economics; Economics; Modern US Foreign Policy (1898-2014); Government and Politics; Western Civilization I and II; Sociology; Business Law; Principles of Marketing; Criminal Law; Introduction to Business; Introduction to Psychology; Constitutional Law I and II; Mind Soul Reality: A Study of Philosophical Concepts; Introduction to Sacred Scripture; Introduction to Church History; Moral Theory; The Moral Voice in the Modern World; Apologetics; Theology of the Body; Franciscan Evangelization; The Spirituality and Times of St. Francis and St. Clare

Mathematics: Transitional Algebra; Algebra I; Geometry (Freshmen); Algebra (Sophomores); Geometry (Sophomores); Trigonometry and Algebra 2; Trigonometry and Algebra 2 Honors and Pre-Calculus Honors; Intermediate Algebra; Geometry (Juniors); Senior Functions/Algebra 2; Statistics; Introduction to Analysis – College Algebra and Trigonometry; Calculus AB; Calculus BC; Calculus 3; Pre-Calculus; Integrated Trigonometry and Algebra 2 (Seniors); Business and Personal Finance; Computer Science A; Computer Principles; Scientific Computing

Physical Education: Athletics in Society; Health; Independent Health; Physical Education 9-12; Bigger Faster Stronger

Science: Living Environment/Biology; Physical Setting/Earth Science; Physical Setting/Chemistry; Physical Setting/Physics; Environmental Science; Marine Science; Forensic Science; Physics I and II (Without Calculus); Microbiology; Human Anatomy and Physiology; Organic Chemistry; Independent Science Research; Scientific Computing

Pri výbere predmetov sa prihliada na jazykové znalosti študenta, na prerekvizity pre daný predmet (vstupné znalosti na určitej úrovni), a aby boli zastúpené všetky skupiny predmetov podľa predpisov. Ak chce študent "maturovať", výber predmetov bude prispôsobený požiadavkám na získanie maturitného vysvedčenia.

 

 

Záujmové aktivity

Škola prevádzkuje 87 záujmových klubov a krúžkov, ktoré predstavujú príležitosť naučiť sa niečo nové a nájsť si kamarátov. 
Ako príklad uvádzame výber: Archery Club, Art Club, Aviation and Roecket club, Book Club, Chess Clug, Comic and Cartooning, Cooking Club, Creative Writing Club, Dance Club, DIY Club, Equestrian Club, Film Club, Friar Faithful, Future Leaders of America, Future Medical Professionals, Girs Who Code, Global Ambassadors, Irish Step Dancing Club, Jazz Band, League of Legends, Math Club, Mock Trail Club, Model UN, National Honor Society, Photography Club, Physics Club, Quiz Bowl, Robotics Club, Rock-n-Roll Club, Rubiks Club, Science Club, Show Choir, Smart Play, Stage Crew, Step Team, Student Council, Support Our Troops, Table Tennis Club, Video Game Club, Wall Street Club. 

Škola má taktiež niekoľko športových tímov, ktoré sa zúčastňujú v súťažiach. V zmysle pravidiel platných v štáte New York sa do školských súťažných tímov môžu zapojiť študenti, ktorí nastupujú do 9. ročníka. V prípade vyšších ročníkov sa môžu študenti zapojiť až v 2. roku štúdia. 
Chlapčenské športové tímy: Baseball, Basketball, Bowling, Crew, Cross Country, Football, Golf, Hockey, Lacrosse, Soccer, Swimming and Diving, Tennis, Track, Volleyball, Wrestling, 
Dievčenské športové tímy: Badminton, Basketball, Bowling, Cheerleading, Crew, Cross Country, Golf, Kickline, Lacrosse, Soccer, Softball, Swimming and Diving, Tennis, Track, Volleyball, Field Hockey

The American Exprience Program ponúka zahraničným študentom možnosť spoznávať život a kultúru USA prostredníctvom výletov a exkurzií. Program je možné si predplatiť formou kreditu. Medzi aktivity patria napr. College Tour to Boston, Long Island Adventure Theme Park, Riverhead Aquarium, bowling, návšteva hry NBA, NHL a mnoho ďalších. Po vyčerpaní kreditu je možné si dokúpiť kredit na ďalšie aktivity. 

 

Ubytovanie a stravovanie

Hostiteľská rodina
Hostiteľské rodiny zohrávajú kľúčovú úlohu v celkovej skúsenosti a živote zahraničného študenta. Keďže poskytujú svojim študentom nový domov ďaleko od ich vlastného domova, oddelenie školy, ktoré sa stará o zahraničných študentov, vyberá rodiny veľmi starostlivo. Od rodín sa očakáva, že poskytnú študentom bezpečné prostredie a podporu, a budú ich brať ako plnohodnotného člena rodiny.
 
Živoť v hostiteľskej rodine je skvelá príležitosť pre študentov, aby si každodenne precvičovali angličtinu aj mimo školy a aby sa čo najviac naučili o americkej kultúre. Škola a hostiteľské rodiny rešpektujú kultúru každého študenta.

Strava

Cez týždeň majú študenti v hostiteľskej rodine zabezpečené raňajky a večere, cez víkend aj obedy. V dňoch školského vyučovania obedujú študenti v školskej jedálni. Obedy stoja približne 5 - 6 dolárov denne, študenti si sami vyberajú z ponuky jedál. Ak študent potrebuje špeciálnu diétu, je potrebné to uviesť pri prihlasovaní sa na program. 

Doprava do školy a späť je zabezpečená buď školským autobusom, alebo priamo rodinou. 

 

Podmienky

Všeobecné:

 • priemer známok za posledný rok štúdia do 2,0 až 2,5
 • znalosť angličtiny od úrovne B2
 • absolvovaných min. 8 rokov školskej dochádzky
 • zodpovedný prístup k štúdiu
Termíny

Nástup na pobyt je možný v dvoch termínoch: 

 • koncom augusta (školský rok alebo semester)
 • v druhej polovici januára

Prihlášky sa prijímajú do týchto termínov: 

 • nástup v auguste: do konca mája (pozor - miesta sa zvyknú obsadiť už v decembri!)
 • nástup v januári: do konca novembra (miesta sa môžu obsadiť skôr)

Odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Škola má určený limit čo sa týka počtu zahraničných študentov za zvýhodnených podmienok a miesta sa môžu obsadiť aj niekoľko týždňov až mesiacov pred uvedenými termínmi. 

Programový poplatok

Programový poplatok v USD

1 semester od 19 500
1 školský rok od 31 000
Registračný poplatok 500

Ďalšie poplatky

SEVIS (k študentským vízam) USD 350
Poistenie celoročné Allianz € 661

V programovom poplatku je zahrnuté: 

 • registrácia a školné
 • ubytovanie v rodine so stravou (cez týždeň raňajky a večere, cez víkendy aj obedy)
 • orientačné podujatie pri nástupe do školy
 • školská uniforma
 • učebnice
 • denná doprava do/zo školy
 • jazyková podpora (ak je potrebná) 
Saint Anthonys High School New York
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
dočasne online

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk