veľká británia
stredná škola highbury college

Stredná škola Highbury College

Britská stredná škola Highbury College je jednou z najlepších stredných škôl Veľkej Británie z hľadiska úspešnosti študentov. Pri poslednej inšpekcii Ofsted (Office for Standards in Education) získala hodnotenie „vynikajúce“. Škola ponúka výborné vybavenie, širokú škálu predmetov a personál s vysokou odbornosťou. Highbury College tiež získala štátne ocenenie za „vynikajúce využitie technológií na zlepšenie výučby a učenia“.

Škola sa nachádza v Portsmouth, jedinom ostrovnom meste Anglicka. Portsmouth je aj vďaka svojej polohe a priaznivým klimatickým podmienkam veľmi prijemné mesto. Obyvatelia aj študenti radi trávia voľné chvíľe na nábreží, ktoré láka početnými zariadeniami pre zábavu, nákupy a oddych. Portsmouth ako univerzitné mesto ponúka veľa príležitostí v oblasti kultúry a zábavy, vrátane barov, klubov, divadiel a múzeí. Nábrežnými atrakciami sú dve móla Clarence Pier a South Parade Pier ktoré sú populárne svojimi arkádmi a reštauráciami. Mesto sa tiež môže pýšiť kilometrami zeleného parku a cyklistických trias, lunaparkom a jazerom na člnkovanie. Počas leta si môžete vychutnať hudobné festivaly.

Gunwharf Quays Designer Outlet je obľúbené nákupné centrum na nábreží s 93 obchodmi, 25 reštauráciami a klubmi, a kinom.

Majestátna budova Guildhall je multifunkčná budova kde sa organizujú koncerty a večerné zábavné programy stand up comedy. Už v minulosti tu hrávali legendy ako Led Zeppelin a Beatles, a dodnes tu vystupujú najväčšie mená hudobného a comedy biznisu ako Prodigy, U2, Lilly Allen, Russel Brand, Bill Bailey a mnoho ďalších.

Portsmouth je centrálou vojenského námorníctva (Royal Navy) a v jej historickom doku kotvia známe lode HMS Victory Admirála Nelsona a Mary Rose kráľa Henryho VIII. Najlepší výhľad na prístav a okolie mesta si užijete z vrchu 170 metrovej rozhľadne Emirates Spinnaker Tower. Za priaznivého počasia z nej vidno až na 37 kilometrov. Obľúbenou destináciou pre turistov je tiež rodný dom spisovateľa Charlesa Dickensa, ktoré funguje ako múzeum.

V Portsmouth je veľmi ľahké si vybudovať alebo udržiavať dobrú kondíciu – Mountbatten Centre je jedným z najlepšie vybavených športových centier na celom južnom pobreží. Nájdete v ňom napr. olympijský bazén, bedmintonové, netablové a basketbalové ihriská, športovú halu, obrovskú posilňovňu, atletickú trať, cyklistický velodróm a ďalšie.

Zhruba 5 kilometrov od mesta leží ostrov Isle of Wight. Tento ostrov so 140-tisícovým obyvateľstvom je najpohodlnejšie dostupný na vznášadle. V minulosti obľúbenou dovolenkovou destináciou kráľovnej Viktórie, ostrov dodnes láka návštevníkov malebnými dedinkami a mestečkami.

Možnosti štúdia

Dlhodobé štúdium
Stredoškoláci sa môžu prihlásiť na ročné alebo dvojročné štúdium zamerané na prípravu  na britskú akademickú (A Levels). Po ročnom štúdiu môžu študenti po úspešnom absolvovaní skúšok získať certifikát. Maturovať je možné po dvoch rokoch štúdia. Maturuje sa z 3 predmetov, ktoré si všetky volí študent podľa svojich záujmov. Študenti, ktorí na to majú predpoklady, dostanú možnosť študovať a maturovať zo 4 predmetov.

Krátkodobé štúdium
Krátkodobé štúdium je možné na Highbury College absolvovať v dĺžke jedného alebo dvoch trimestrov so začiatkom v septembri alebo januári. Krátkodobé štúdium je určené pre študentov, ktorí sa chcú zdokonaliť v angličtine a vyskúšať si britský školský systém. Predmety si vyberajú z ponuky maturitných predmetov alebo ekvivalentného odborného maturitného štúdia, naviac môžu navštevovať kurz anglického jazyka. Študenti sú integrovaní do tried spolu s britskými študentmi. Pri krátkodobom štúdiu sa nerobia záverečné skúšky. K prijatiu sa vyžaduje angličtina na stredne pokročilej úrovni a primerané študijné výsledky. 

Ponuka predmetov
Art
Biology
Business Studies
Chemistry
Maths
English
Government & Politics
History
Law
Physics
Psychology
Sociology


 

Podmienky
 • vek: 16 - 19 rokov
 • angličtina na stredne pokročilej úrovni
Termíny

Harmonogram školského roka a nástupné termíny

 • školský rok: 2. september 2019 - 26. jún 2020, nástup 31. 8. alebo 1. 9. 2019
 • 1. trimester: 2. september 2019 - 20. december 2019, nástup 31. 8.  alebo 1. 9. 2019
 • 2. trimester: 6. január 2020 - 3. apríl 2020, nástup 5. 1. 2020

Štúdium v dĺžke 1 trimestra je možné od septembra alebo od januára. Na štúdium v dĺžke 2 trimestrov je možné nastúpiť v septembri. 

Kedy sa prihlásiť

 • nástup začiatkom septembra 2019: do 15. júna (po tomto termíne kontaktujte InterStudy pre overenie dostupnosti)
 • nástup začiatkom januára 2020: do 15. novembra
Ubytovanie

Zahraniční študenti si môžu vybrať ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo školskej rezidencii.

Rezidencia: študentská rezidencia sa nachádza v najvyššiej budove školského areálu zvanej "The Tower". Na každom poschodí je 15 izieb, dve kuchýne, jedálne, a salónik s televíziou. Izby sú vybavené posteľou, písacím stolom, šatníkom, vlastnou kúpeľňou (sprchu, WC a umývadlo), a bezplatným pripojením na internet. K dispozícii je tiež práčovňa s práčkami a sušičkami. V budove je 24-hodinová strážna služba. Pre študentov mladších ako 18 rokov sú vyhradené dve poschodia, a má ich na starosti rezidentný personál školy.

Čo sa týka stravovania, študenti ubytovaní v rezidencii si môžu pripravovať jedlá v spoločnej kuchyni, alebo sa cez týždeň môžu stravovať v stravovacích zariadeniach v rámci kampusu. Raňajky si môžu zakúpiť za cca 3 libry, teplý obed stojí cca 3,50. Večere (väčšinou sendviče aleb iné studené jedlá) stoja cca 3,50 libier. 

Hostiteľská rodina: Jeden z najlepších spôsobov, ako si rýchlejšie zlepšiť svoju angličtinu a tiež lepšie porozumieť britskému životu a kultúre, je bývanie v hostiteľskej rodine. Škola si starostlivo vyberá rodiny, ktoré sú schopné poskytnúť zahraničným študentom adektávne podmienky. Ubytovanie v hostiteľskej rodine je s plnou penziou (raňajky, ľahký obed - cez týždeň formou balíčka - a večera v cene).

Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • registrácia a štúdium na strednej škole 
 • rôzne športové a spoločenské aktivity
 • ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo v rezidencii (s výnimkou vianočných a veľkonočných prázdnin) 
 • pri ubytovaní v rodine strava formou plnej penzie
 • orientačný program po príchode 
 • podpora povereného školského personálu
 • študentská príručka a certifikát o absolvovaní pobytu
 • transfer z letiska Londýn Heathrow alebo Gatwick

Programový poplatok v GBP​

1 školský rok, rezidencia, 1-lôžková izba, bez stravy 6 295
1 školský rok, rodina, 1-lôžková izba, bez stravy 6 295
1 školský rok, rodina, 1-lôžková izba, polpenzia 7 615
1 školský rok, rodina, 1-lôžková izba, plná penzia 8 935
   
1 trimester (od sept. 2019), rezidencia, bez stravy, 1-lôžková izba 5 695
1 trimester (od sept. 2019), rodina, polpenzia, 1-lôžková izba 5 855
1 trimester (od sept. 2019), rodina, plná penzia, 1-lôžková izba 6 335
1 trimester (od jan. 2020) rezidencia, bez stravy, 1-lôžková izba 5 575
1 trimester (od jan. 2020), rodina, polpenzia, 1-lôžková izba 5 725
1 trimester (od jan. 2020), plná penzia, 1-lôžková izba 6 175
   
2 trimestre (od sept. 2019), rezidencia, bez stravy, 1-lôžková izba 9 370
2 trimestre (od sept. 2019), rodina, polpenzia, 1-lôžková izba 9 680
2 trimestre (od sept. 2019), rodina, plná penzia, 1-lôžková izba 10 610
2 trimestre (od jan. 2020), rezidencia, bez stravy, 1-lôžková izba 8 770
2 trimestre (od jan. 2020), rodina, polpenzia, 1-lôžková izba 9 030
2 trimestre (od jan. 2020), rodina, plná penzia, 1-lôžková izba 9 810
Vratný depozit v prípade ubytovania v rezidencii 350

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola Highbury College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
Hviezdoslavova 7, 042 00 Košice

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk