veľká británia
stredná škola sussex downs college

Stredná škola Sussex Downs College

Sussex Downs College sa nachádza na južnom pobreží Anglicka a s takmer 5 000 študentmi je najväčšou školou svojho druhu v grófstve East Sussex. Škola sa pýši svojou veľkou komunitou zahraničných študentov (približne 400 zahraničných študentov z 40 krajín sveta), keďže okrem širokej ponuky akademických programov je taktiež akreditovaným centrom pre výučbu anglického jazyka a oficiálnym testovým centrom IELTS.

Sussex Downs College má dva kampusy, ktoré sa nachádzajú v mestách Eastbourne a Lewes. Eastbourne je známe prímorské letovisko s krásnymi dlhými piesočnatými plážami. Mesto je ideálne pre študentov, ponúka množstvo atrakcií pre mladých ľudí vrátane obľúbeného veľkého nákupného centra. Kampus Sussex Downs College tvorí 10 budov, v ktorých nájdete moderne vybavené učebne, laboratóriá, multimediálne pracovne, dielne, športovú halu a stravovacie zariadenia. V rámci A-Level centra majú študenti k dispozícii študijné centrum s prístupom k rôznym tlačeným a elektronickým informačným zdrojom a s priestormi pre individuálne štúdium aj skupinovú prácu a semináre. 

Väčšina zahraničných študentov študuje na kampuse v meste Lewes. Je to menšie historické mesto s príjemnými reštauráciami a útulnými kaviarňami, s menšími obchodmi a zámkom z 11. storočia, ktorý je dominantou mesta. Lewes sa nachádza približne hodinu cesty vlakom od Londýna a iba niekoľko minút od obľúbeného prímorského mesta Brighton. Kampus Sussex Downs College pozostáva z 5 budov, v rámci ktorých majú študenti k dispozícii moderne vybavené učebne, IT centrum, a študovňu s počítačmi a s prístupom k študijnému materiálu vrátane elektronických zdrojov. Kampus Lewes je taktiež domovom Centra pre múzické umenia a nachádzajú sa tu aj štúdiá pre študentov umeleckých smerov. Obedy si môžu študenti zakúpiť v školskej reštaurácii.

 

Možnosti štúdia

Študenti Sussex Downs College majú na výber zo širokej ponuky akademických predmetov na úrovni A-Levels (viac ako 30 predmetov). pre študentov, ktorí sa zaujímajú o odborné štúdium,  je v ponuke množstvo programov s technickým, umeleckým alebo prírodovedným zameraním. 

Príprava na britskú maturitu
Príprava na maturitu (A-Levels alebo odborný ekvivalent) trvá dva roky, a v prípade záujmu maturovať je potrebné sa prihlásiť na celé dvojročné štúdium. Študenti si vyberajú 3 predmety, ako štvrtý majú angličtinu ako cudzí jazyk. Každý týždeň absolvujú študenti aj tutorial formou individuálneho stretnutia s tútorom. 

Krátkodobé a ročné štúdium
Študenti, ktorí sa prihlásia na 1 – 2 trimestre alebo na jeden školský rok si môžu taktiež vybrať z tých istých premetov, ako študenti pripravujúci sa na maturitu, a rovnako majú angličtinu ako cudzí jazyk a podporu tútora. Namiesto oficiálnych skúšok však dostávajú hodnotenie vydané školou. Na 1 trimester je možné sa prihlásiť s nástupom septembri alebo v januári. Štúdium na dva trimestre je možné od septembra. 

Predmety
Accounting, Art and Design, Graphics, Biology, Health and Social Care, Textiles, Business Studies, Maths, Chemistry, Further Maths, Communication and Culture, Media, Computer Science, Modern History, Dance, Music, Drama and Theatre Studies, Music Technology, Economics, Philosophy, Film Studies, Photography, Fine Art, Physical Education, French, German, Spanish, Physics, Geography, Psychology, Sociology, Engineering, Performing Arts, Travel and Tourism.

Záujmové aktivity

Počas štúdia sa môžu venovať rôznym voľnočasovým aktivitám, pri ktorých si tak môžu vyplniť čas strávený v škole ako aj mimo nej, môžu stretnúť domácich ako aj ďalších zahraničných študentov a lepšie spoznať krajinu. Škola pravidelne organizuje celodenné výlety do rôznych atraktívnych destinácií ako napríklad do mesta Oxford alebo Londýn (návšteva štúdia, kde sa natáčali filmy Harry Potter). Škola taktiež umožňuje študentom zapojiť sa do rôznych športových aktivít (napr. rugby, futbal, basketbal, tenis, golf a ďalšie) a pravidelne organizuje akcie ako napr. medzinárodný deň, konverzačné krúžky, tradičnú anglickú tea party alebo večerné kino. 

Ubytovanie

Škola má v oboch mestách hostiteľské rodiny, v ktorých ubytováva zahraničných študentov. Všetky rodiny sú pravidelne kontrolované. Ubytovanie je v samostatnej izbe, so stravou formou polpenzie cez týždeň a formou plnej penzie cez víkendy. Študenti majú k dispozícii bezdrôtové pripojenie na internet.

Študenti od 18 rokov sa môžu ubytovať aj v školskej rezidencii na kampuse v Lewes. Každý študent má samostatnú izbu s vlastnou kúpeľňou. Stravu si študenti zabezpečujú individuálne, kuchyňa a obývačka sú spoločné pre niekoľko študentov. Študenti majú k dispozícii bezplatné wifi pripojenie na internet. 

Podmienky
 • vek: 16 – 19 rokov
 • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni
Termíny

Kedy sa prihlásiť

 • nástup v septembri: do 15. júna
 • nástup v januári: do 15. novembra
Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • registrácia a štúdium na strednej škole 
 • rôzne športové a spoločenské aktivity
 • ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo v rezidencii (s výnimkou vianočných a veľkonočných prázdnin) 
 • pri ubytovaní v rodine strava formou polpenzie (plná penzia cez víkend)
 • orientačný program po príchode 
 • podpora povereného školského personálu
 • študentská príručka a certifikát o absolvovaní pobytu 

Programový poplatok v GBP​

1 školský rok, rodina alebo rezidencia 12 359
1 školský rok, rezidencia bez stravy 11 386
2 trimestre, od septembra, rodina alebo rezidencia 9 893
2 trimestre, od septembra, rezidencia bez stravy 9 144
1 trimester, od septembra, rodina alebo rezidencia 6 170
1 trimester, od septembra, rezidencia bez stravy 5 770
1 trimester, od januára, rodina alebo rezidencia, polpenzia 5 333
1 trimester, od januára, rezidencia bez stravy 5 008

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola Sussex Downs College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
Hviezdoslavova 7, 042 00 Košice

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk