veľká británia
stredoškolský program s výberom 3 škôl

Stredoškolský program s výberom 3 škôl

Program ponúka 25 kvalitných stredných škôl v rôznych lokalitách Anglicka a Škótska. Školy v ponuke sú tradičné stredné školy typu podobného 8-ročným gymnáziám, selektívne stredné školy typu „grammar schools“, ako aj novší typ škôl – akadémie. Väčšina škôl prihliada na študijné výsledky a preferuje uchádzačov s dobrými študijnými výsledkami. Študenti sú ubytovaní v hostiteľských rodinách, ktoré zabezpečujú stravu formou plnej penzie. Dĺžka pobytu je minimálne jeden školský rok, s možnosťou predĺženia programu na dva roky a získania britskej maturity.

Študenti si na základe svojich preferencií vyberajú tri stredné školy z nižšie uvedenej ponuky, v poradí priority. Ak by študentova prvá voľba nemohla byť splnená, umiestnenie bude zabezpečené v jednej z ďalších dvoch škôl, ktoré si študent vybral. Školy sa vyberajú pri podávaní prihlášky

 

LONDÝN A JUHOVÝCHOD ANGLICKA
Philip Morant College, Colchester
The Philip Morant College sa nachádza v meste Colchester. Škola podporuje študentov v ich cieľavedomosti, túžbach a akademických ambíciách. Taktiež ponúka množstvo mimoškolských aktivít. Vyučujúci majú výborné vzťahy so študentmi, za čo je The Philip Morant College právom hrdá. Od všetkých študentov sa očakáva aktívne zapájanie sa do študentského života na škole. Škola sa usiluje poskytnúť študentom čo najlepšie možné zážitky zodpovedajúce ich potrebám.
Počet študentov: 1 643

Ďalšie školy v tejto lokalite:
Highworth Grammar School, Ashford

JUŽNÉ POBREŽIE ANGLICKA
Avonbourne College, Bournemouth
Areál školy sa nachádza neďaleko centra 180-tisícového prímorského mesta Bournemouth. Ponúka širokú škálu predmetov v oblasti prírodných a spoločenských vied a umenia. Výučba na úrovni prípravy na maturitu prebieha v samostatnom bloku, kde majú študenti k dispozícii moderne zariadené učebne, prednáškové miestnosti a počítačové centrum. V rámci mimoškolských aktivít sa môžu študenti venovať rôznym športom, alebo za zapojiť do debatného, hudobného či dramatického krúžku. 

 

Budmouth Technology College, Weymouth
Budmouth College sídli na južnom pobreží Veľkej Británie vo Weymouthe v obľúbenom prímorskom stredisku v minulosti známom pre zámorské plavby. Učitelia zaisťujú študentom najvyššiu kvalitu výučby vo všetkých predmetoch. Takisto rozvíjajú potenciál v inšpirujúcom prostredí. Budmouth je vynikajúca škola, ktorá podporuje úspešný akademický aj osobný rozvoj študentov.
Počet študentov: 1 766

 

Oaklands Catholic School, Waterlooville (pri Portsmouth)
Škola sa nachádza vo Waterlooville blízko Portsmouth - mesta pulzujúceho životom. Škola ponúka prostredie, ktoré sa neustále snaží študentom zlepšovať akademický, sociálny a osobný rozvoj. Výučba prebieha v menších skupinkách, kde majú vyučujúci väčší priestor venovať sa individuálnym potrebám študentov. Priateľská atmosféra zaisťuje možnosti väčšieho pokroku a tým lepšie podmienky pre prijatie na univerzitu alebo do zamestnania.
Počet študentov: 1 338
JUHOZÁPADNÉ ANGLICKO
Cabot Federation Academies, Bristol
Bristol je obľúbené univerzitné mesto, tretí najväčší prístav vo Veľkej Británii, s približne 430 000 obyvateľmi. Mesto je hlavným obchodným centrom juhozápadného Anglicka s množstvom historických pamiatok. Školy Bristol Brunel Academy a John Cabot Academy, obidve s počtom študentov okolo 1000, zabezpečujú vzdelávanie mládeže od 16 rokov v rámci federácie akadémií. Nachádzajú sa neďaleko centra mesta. O zaradení študentov na jednu z uvedených škôl rozhoduje centrálny úrad.
 

 

Downend School, Bristol
Škola sa nachádza v historickom centre Bristolu. Pre svojich študentov poskytuje priateľské a starostlivé, no zároveň akademicky náročné prostredie, ktoré sa zameriava na kvalitné vzdelávanie ako aj na rozvoj mladých ľudí. Prioritne upriamuje pozornosť na dosahovanie výborných akademických výsledkov. Inými slovami pomáha Downend School pripraviť študentov na prekážky, ktoré ich v živote čakajú, nech sa vyberú ktorýmkoľvek smerom. Študenti majú taktiež možnosť zapojiť sa do miestnej komunity.
Počet študentov: 1 371

 

Weston Sixth Form College, blízko Bristolu
Weston-Super-Mare je očarujúce prímorské mesto nachádzajúce sa neďaleko od Bristolu hneď vedľa Cardiffu. Weston College je škola v juhovýchodnej časti Anglicka. Pravidelne dosahuje vynikajúce výsledky v celkovom meraní škôl vo Veľkej Británii. Hodnotí sa úspešnosť študentov, pričom sa zohľadňujú kritériá ako sú výsledky skúšok, počet úspešne prijatých uchádzačov na vysoké školy, vysoká kvalita výučby, výber z radu kurzov. Najmodernejšie možnosti vzdelávania umožňujú študentom rozvíjať ich zručnosti, a tým im vytvárať lepšiu budúcnosť či už ide hľadanie vysokej školy alebo práce.
Počet študentov: 4 000

 

Newton Abbot College, blízko Exeteru
Škola bola založená v roku 1904 na juhozápade Anglicka 17 míľ južne od Exeter. Newton Abbott je klasické anglické mesto dýchajúce historickou atmosférou s malebnými trhoviskami a  modernými obchodmi. Škola je známa vysokým štandardom výučby. Zameriava sa na študentov, ktorých podporuje v dosahovaní kvalitných výsledkov. Ponúka kurzy, ktoré sú pre študentov zaujímavé a chcú ich navštevovať.
Počet študentov: 1 000

Ďalšie školy v tejto lokalite:​
Yeovil College, Yeovil
Torquay Grammar School, Torquay

STREDNÉ ANGLICKO
Joseph Chamberlain Sixth Form College, Birmingham
Škola sa nachádza v srdci moderného mesta Birmingham. Mesto je metropolou regiónu West Midlands s viac ako miliónom obyvateľov a po Londýne je tak najľudnatejším mestom Británie. Birmingham je jedno z najväčších medzinárodných komerčných centier v krajine, dôležitým dopravným uzlom a so svojimi šiestimi univerzitami lídrom vyššieho vzdelávania v Anglicku. Ako jedna z najväčších stredných škôl v ponuke, škola Joseph Chamberlain College ponúka svojim približne 2 400 študentom nielen kvalitnú výučbu A-Levels v moderných priestoroch školy, ale aj nespočetné množstvo voľnočasových aktivít.

 

Handsworth Wood (dievčenská škola), Birmingham
Škola ponúka širokú škálu kurzov súbežne s obohacujúcim programom, ktorý pomáha študentom získať najlepšiu možnú prax. Flexibilita študentského života sa prepája s príležitosťami dostupnými na škole. Škola podporuje študentov počas ich štúdia a zároveň im ponúka možnosti pre osobný rast a neustále zlepšovanie sa.
Počet študentov: 790

 

Bedford Academy, Bedford
Bedfordská Academy sa nedávno rozšírila a presťahovala do nových moderných priestorov. Škola poskytuje vysokú úroveň vyučovania so širokým výberom predmetov primárne zameraných na vedu, technológiu, technické odbory a matematiku. Cieľom akadémie je poskytnúť inšpirujúce a bezpečné prostredie pre vzdelávanie. Kombinácia množstva aktivít pomáha mladým ľuďom naplno rozvíjať ich potenciál.
Počet študentov: 743

 

Quarrydale School, blízko Nottinghamu
Quarrydale Academy sa nachádza uprostred Anglicka v blízkosti mesta s častým konaním trhov Mansfield v Nottinghamspire. Škola ponúka príjemné ale súčasne náročné prostredie s vysokými požiadavkami na študentov v oblasti učenia sa ako aj správania sa. Cieľom je vytvoriť prostredie, v ktorom študenti dosahujú úspechy za pomoci a podpory zamestnancov školy. Quarrydale Academy je srdečné a priateľské miesto, kde si váži každého jedného študenta.
Počet študentov: 1 000

 

Brunts Academy, Mansfield
Situovaná v meste Mansfield, škola The Brunts Academy ponúka bezpečné a nápomocné prostredie pre študentov. Tí si môžu vybrať zo širokej škály kurzov, ktoré majú za cieľ dosiahnuť najlepšie akademické výsledky. Budova školy obsahuje výborné vybavenie potrebné pre vyučovanie ako aj pre voľnočasové aktivity. Nájdete tu športové ihriská využiteľné v každom počasí. Miestna komunita ich využíva počas večerov alebo víkendov a ponúka mnoho športových podujatí.
Počet študentov: 1 500

 

Holy Trinity Academy, Telford
Holy Trinity Academy sa nachádza v meste Priorslee v blízkosti mesta Telford. Ide o novovzniknutú školu usilujúcu sa o dosiahnutie vysokého štandardu výučby. V školskej komunite žijú študenti všetkých vierovyznaní. Škola je hrdá na to, že dokáže ponúknuť kvalitnú a špeciálne navrhnutú výučbu pre všetkých svojich študentov. Nové moderné budovy poskytujú nielen vynikajúce športové vybavenie ale aj divadlo.
Počet študentov: 900

 

Thomas Adams College, blízko Telfordu
Thomas Adams College ponúka perfektný balans medzi vzdelávaním a praxou. Typ výučby je prispôsobený pre študentov, ktorí si môžu vybrať z rôznorodých kurzov. Budova školy je mixom tradičnej architektúry a moderného vybavenia s počítačovými miestnosťami. Čo sa týka tvorivých médií a divadelných predstavení, škola má excelentnú reputáciu ako na miestnej tak i celoštátnej úrovni. Taktiež ponúka veľké množstvo športových aktivít.
Počet študentov: 1 400
ŠKÓTSKO
Lasswade High School, Edinburgh
Ide o školu s dlhoročnou tradíciou, ktorá sa nedávno presťahovala do novopostaveného komplexu na juhu mesta Edinburgh. V moderných priestoroch, ku ktorým patrí aj centrum voľného času so športovými zariadeniami, je 90 tried s kapacitou pre 1 500 žiakov. V ponuke školy je viac ako 20 predmetov rôznych zameraní. Študenti nosia školskú uniformu. Škola ponúka ja širokú škálu mimoškolských aktivít.

Ďalšie školy v tejto lokalite:

Perth Academy, Perth
Perth Grammar School, Perth
Musselburgh Grammar School, blízko Edinbrughu
Beeslack High School, blízko Edinburghu
Lasswade High School, blízko Edinburghu
Galashiels Academy, Galashiels

Termíny

Dĺžka pobytu
Študenti sa môžu prihlásiť na jeden celý školský rok, alebo na dva školské roky.

Kedy sa prihlásiť
nástup v septembri: do 1. mája

Podmienky

 • vek: 16 - 18 rokov
 • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni
 • samostatnosť a schopnosť prispôsobiť sa
 • dobré študijné výsledky
   
Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • poradenstvo pri výbere školy
 • registrácia a štúdium na strednej škole
 • ubytovanie v hostiteľskej rodine
 • strava formou plnej penzie
 • orientačný program po príchode
 • podpora a asistencia miestneho koordinátora
 • transfer z/na určené letisko
 • študentská príručka
 • nepretržitá telefonická asistenčná služba
 • prípravný pobyt v Londýne

Programový poplatok v GBP

1 školský rok 8 695
2-ročný program s britskou maturitou 16 195
Možné príplatky  
Špeciálne požiadavky 600

Chcem sa prihlásiť

Stredoškolský program s výberom 3 škôl
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
Hviezdoslavova 7, 042 00 Košice

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk