Stredoškolské štúdium v Rakúsku

Rakúsko - Stredné školy - výmenný program

Rakúsko je známe svojou prekrásnou prírodou, upravenými mestami a dedinkami. Je považované za kolísku barokovej hudby, vznikali tu diela najznámejších svetových skladateľov. V tejto oblasti Európy sa stretáva duch minulých vekov s modernou a prosperujúcou krajinou. Historické múzeá a pamätihodnosti sú výborným miestom na prechádzku po histórii. Rakúsko je pre našich študentov ideálnym miestom na zdokonalenie sa v nemeckom jazyku príjemným a zároveň efektívnym spôsobom.

Štúdium na štátnej strednej škole začína vo veku 11 rokov, kedy študenti navštevujú prvú triedu a pokračuje 8 rokov až do záverečnej skúšky. Zahraniční študenti sa prijímajú do 5., 6. a 7. ročníka. Vyučovanie trvá denne približne do druhej hodiny popoludní a na niektorých školách prebieha i v sobotu. K povinným predmetom patria nemčina, angličtina, matematika, dejepis, biológia a telesná výchova a študenti si môžu vybrať 1-2 voliteľné predmety. Každá škola poskytuje i široký výber mimoškolských aktivít (výtvarné a hudobné krúžky, tenis, futbal, plávanie, šach, fitness a iné).

Stredoškolský program v Rakúsku zastrešuje medzinárodná organizácia s dlhoročnými skúsenosťami v zabezpečovaní výmenných programov pre mládež.

Umiestenie a lokalita

Študenti sú umiestňovaní v dobrovoľníckych hostiteľských rodinách, bývajúcich v menších mestách alebo prímestských častiach, rovnako však i na vidieku. Vzhľadom na charakter programu nie je možné garantovať umiestnenie v preferovanej lokalite.

Rakúske rodiny trávia veľa času spoločne a s veľkou obľubou chodia do hôr, lyžovať a plávať. Sú milovníkmi zvierat, skoro v každej rodine je spoločníkom pes alebo mačka. Niektoré hostiteľské rodiny majú deti v približne rovnakom veku ako hosťujúci študent. Od študenta sa očakáva, že ako člen rodiny sa bude podieľať na bežných povinnostiach v domácnosti.

Starostlivosť o študenta​

Po príchode do rodiny sa študent stretne s miestnym koordinátorom, ktorý ho oboznámi s novým prostredím a počas celého pobytu mu je plne k dispozícii. Po prvom mesiaci strávenom v novej škole a rodine organizuje partnerská organizácia privítací víkend pri Wolfgangsee. Zahraniční študenti sem prídu zo všetkých častí krajiny, aby spoločne strávili víkend plný aktivít a podelili sa navzájom o svoje prvé dojmy. V októbri sa ďalej organizuje víkend v Grazi, v novembri výlet do Benátok, v marci sa študenti môžu zúčastniť snowboardového výletu a v apríli výletu do Viedne, stráveného prehliadkou mesta a návštevou muzikálu. Na konci pobytu v júni sa všetci opäť stretnú na rozlúčkovom večierku.

Podmienky
 • vek 15 – 18 rokov
 • znalosť nemeckého jazyka na mierne pokročilej úrovni
 • dobré študijné výsledky
 • samostatnosť a schopnosť prispôsobiť sa novému prostrediu
 • záujem o rakúsku spoločnosť a kultúru
Termíny

Školský rok sa začína v septembri a končí v júni. Program umožňuje štúdium v dĺžke celého školského roka (nástup v septembri), jedného polroka (nástup v septembri alebo v januári), ako aj na kratšie obdobie v trvaní už od 1 mesiaca.

Kedy sa prihlásiť

 • nástup v septembri: do 1. mája
 • nástup v januári: do 1. novembra
Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • registrácia a štúdium na strednej škole
 • umiestnenie v hostiteľskej rodine, ktorá poskytuje ubytovanie a stravu
 • asistencia a pomoc miestneho koordinátora
 • orientácia po príchode
 • študentská karta, príručka
 • nepretržitá telefonická asistenčná služba

Programový poplatok v EUR

1 školský rok   6 950                                                                                                        
1 semester 6 150
3 mesiace 4 550
2 mesiace 3 750
1 mesiac 3 450
Príplatok za lokalitu Viedeň 850

Chcem sa prihlásiť

Rakúsko
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
dočasne online

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk