Stredoškolské štúdium v Rakúsku

Rakúsko - Stredné školy - výmenný program

Rakúsko je známe svojou prekrásnou prírodou, upravenými mestami a dedinkami. Je považované za kolísku barokovej hudby, vznikali tu diela najznámejších svetových skladateľov. V tejto oblasti Európy sa stretáva duch minulých vekov s modernou a prosperujúcou krajinou. Historické múzeá a pamätihodnosti sú výborným miestom na prechádzku po histórii. Rakúsko je pre našich študentov ideálnym miestom na zdokonalenie sa v nemeckom jazyku príjemným a zároveň efektívnym spôsobom.

Štúdium na štátnej strednej škole začína vo veku 11 rokov, kedy študenti navštevujú prvú triedu a pokračuje 8 rokov až do záverečnej skúšky. Zahraniční študenti sa prijímajú do 5., 6. a 7. ročníka. Vyučovanie trvá denne približne do druhej hodiny popoludní a na niektorých školách prebieha i v sobotu. K povinným predmetom patria nemčina, angličtina, matematika, dejepis, biológia a telesná výchova a študenti si môžu vybrať 1-2 voliteľné predmety. Každá škola poskytuje i široký výber mimoškolských aktivít (výtvarné a hudobné krúžky, tenis, futbal, plávanie, šach, fitness a iné).

Stredoškolský program v Rakúsku zastrešuje medzinárodná organizácia s dlhoročnými skúsenosťami v zabezpečovaní výmenných programov pre mládež.

Umiestnenie a lokalita

Študenti sú umiestňovaní v dobrovoľníckych hostiteľských rodinách, bývajúcich v menších mestách alebo prímestských častiach, rovnako však i na vidieku. Vzhľadom na charakter programu nie je možné garantovať umiestnenie v preferovanej lokalite.

Rakúske rodiny trávia veľa času spoločne a s veľkou obľubou chodia do hôr, lyžovať a plávať. Sú milovníkmi zvierat, skoro v každej rodine je spoločníkom pes alebo mačka. Niektoré hostiteľské rodiny majú deti v približne rovnakom veku ako hosťujúci študent. Od študenta sa očakáva, že ako člen rodiny sa bude podieľať na bežných povinnostiach v domácnosti.

Starostlivosť o študenta​

Po príchode do rodiny sa študent stretne s miestnym koordinátorom, ktorý ho oboznámi s novým prostredím a počas celého pobytu mu je plne k dispozícii. Po prvom mesiaci strávenom v novej škole a rodine organizuje partnerská organizácia privítací víkend pri Wolfgangsee. Zahraniční študenti sem prídu zo všetkých častí krajiny, aby spoločne strávili víkend plný aktivít a podelili sa navzájom o svoje prvé dojmy. V októbri sa ďalej organizuje víkend v Grazi, v novembri výlet do Benátok, v marci sa študenti môžu zúčastniť snowboardového výletu a v apríli výletu do Viedne stráveného prehliadkou mesta a návštevou muzikálu. Na konci pobytu v júni sa všetci opäť stretnú na rozlúčkovom večierku.

Podmienky

 • vek 15 – 18 rokov
 • znalosť nemeckého jazyka na mierne pokročilej úrovni
 • dobré študijné výsledky
 • samostatnosť a schopnosť prispôsobiť sa novému prostrediu
 • záujem o rakúsku spoločnosť a kultúru

Termíny

Školský rok sa začína v septembri a končí v júni. Program umožňuje štúdium v dĺžke celého školského roka (nástup v septembri), jedného polroka (nástup v septembri alebo v januári), ako aj na kratšie obdobie v trvaní už od 1 mesiaca.

Kedy sa prihlásiť

 • nástup v septembri: do 20. apríla
 • nástup v januári: do 15. októbra

Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • registrácia a štúdium na strednej škole
 • umiestnenie v hostiteľskej rodine, ktorá poskytuje ubytovanie a stravu
 • asistencia a pomoc miestneho koordinátora
 • orientácia po príchode
 • študentská karta, príručka
 • nepretržitá telefonická asistenčná služba

Programový poplatok v EUR

1 školský rok   od 6 950                                                                                                        
1 semester od 6 150
3 mesiace od 4 550
2 mesiace od 3 750
1 mesiac od 3 450
Príplatok za lokalitu Viedeň 850

Chcem sa prihlásiť

Rakúsko
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk