Stredoškolské štúdium v Belgicku - Referencie

Celkové hodnotenie
4,5 / 5
4,0 / 5
Laura
Dĺžka pobytu:
školský rok
Ako sa Vám páči v krajine pobytu?
páči sa mi tu, krajina splnila moje očakávania, aj keď je to tu pomerne dosť drahé
Našli ste si ľahko nových kamarátov?
áno
Ako vychádzate s Vašou hostiteľskou rodinou?
perfektne
Ako sa Vám páči škola?
páči sa mi, len dlho trvá, je až do 3 poobede
Ako vychádzate s učiteľmi?
nemám problém
Máte nejaké nové záľuby?
áno, fitness
Považujete rozhodnutie stráviť rok či semester na strednej škole v zahraničí za správne?:
5,0 / 5
Natália
Dĺžka pobytu:
iné
Ako sa Vám páči v krajine pobytu?
Belgicko, ako krajina, sa mi neskutocne paci. Je naozaj odlisne od mojho domova a prave preto ma stale bavi ho spoznavat. Povedala by som, ze vizual vacsiny miest tvoria charalktericticke tehlickove domceky, co mi pride malebne. Predovstekym sa mi tu vsak paci mentalita miestnych Belgicanov. Necitim tu z nich ziaden stres, vsetci su velmi mili a otvoreni inym kulturam.
Našli ste si ľahko nových kamarátov?
Ano, kedze som si vybrala umelecke zameranie, je nas v triede iba par. So spoluziakmi som si okamzite sadla a momentalne tvorime super partiu. Chodime spolu na rozne akcie, party a vystavy.
Ako vychádzate s Vašou hostiteľskou rodinou?
Moji hostitelski rodicia su pre mna naozaj ako vlastni. Volaju ma ich dcerou a tak sa ku mne aj spravaju. Pomahaju mi so zadaniami v skole, ucia ma neustale po holandsky a pomahaju mi aj s kazdodennymi problemami. Nas vztah je velmi uprimny a otvoreny. Dokonca si aj velmi dobre vychadzam s ich dcerou, jej priatelkou a malymi detickami, ktore velmi rada raz za cas babysittujem.
Ako sa Vám páči škola?
Skola je pre mna uplne ina ako na Slovensku. Diametralne odlisny je hlavne pristup ucitelov ku ziakom. Vztah ucitela a ziaka je ovela otvorenejsi a blizsi ako na Slovensku, co mi plne vyhovuje. Je to naozaj fajn rozpravat sa s ucitelom ako s kamaratom. Vsetci ucitelia mi zo zaciatku pomahali s jazykom a teraz uz sa plne zucastnujem vyucovania. Najdolezitejsie pre mna je vsak to, ze necitim v skole ziaden zbytocny natlak na znamky, alebo nieco podobne. Vsetko je velmi prijemne a kazde rano sa naozaj uprimne tesim do skoly, co som na Slovensku povedat naozaj nemohla.
Ako vychádzate s učiteľmi?
Uzasne, kedze som velmi zhocorciva, tak sa pytam otazky (samozrejme po holandsky), ich naopak tesi ze sa zaujimam a s radostou mi odpovedaju na vsetko co by som chcela vediet. V Belgicku je aj system davania a dostavania feedbacku, kde sa kazdy student face2face rozprava s ucitelmi a nastavuje si tak vztah s nimi ako potrebuje.
Máte nejaké nové záľuby?
Ano, zacala som sa venovat cyklistike s mojim host tatkom a taktiez basketbalu, co ma velmi bavi. Taktiez tu castejsie hravam bedminton.
Považujete rozhodnutie stráviť rok či semester na strednej škole v zahraničí za správne?:
Belgicko - 8edc9a9 - 1 Belgicko - 8edc9a9 - 2 Belgicko - 8edc9a9 - 3
Belgicko
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk