veľká británia
stredná škola bexhill college

Stredná škola Bexhill College

Bexhill College je štátna vzdelávacia inštitúcia typu tzv. „sixth form college”, ktorá je zameraná na prípravu študentov na britskú maturitu a ďalšie študijné programy poskytujúce odbornú kvalifikáciu pre študentov od 16 rokov. Bexhill College patrí medzi najúspešnejšie školy na juhovýchode Anglicka. Jej študenti dosahujú 100-percentnú úspešnosť pri maturite až v 37 predmetoch a 93% študentov sa úspešne uchádza o prijatie na univerzitu na svoju prvú voľbu. Množstvo študentov Bexhill College úspešne postupuje aj na najprestížnejšie britské univerzity ako napr. University of Cambridge, University of Oxford, Cardiff University, University of Edinburgh, London School of Economics & Political Science, University of Manchester a ďalšie.

V roku 2004 sa Bexhill College presťahovala do novopostaveného kampusu, v ktorom majú študenti k dispozícii moderné priestory pre výučbu, ako aj ateliéry umeleckej tvorby a práce s médiami. Priestory a vybavenie pre študentov zahŕňajú novovybudovaný športový komplex, veľkú športovú halu, 6 vedeckých laboratórií, štúdio Mac Music Technology, nahrávacie štúdio, kadernícky salón, 4G futbalovú/hokejovú syntetickú plochu Astroturf, štúdio moderného tanca, plne vybavené filmové štúdio, 3 tenisové kurty, knižnicu/študijné centrum, oddelenie kreatívnych médií, plavecký bazén, lezeckú stenu, školiace cateringové priestory, rozsiahlu trávnatú tréningovú plochu, divadelnú sálu s kapacitou 200 miest, učebne vybavené najmodernejšími technológiami, veľkú študentskú jedáleň a rekreačné priestory.

Bexhill College sa nachádza v meste Bexhill-on-Sea na južnom pobreží Anglicka, len hodinu a pol cesty vlakom z centra Londýna a 50 minút od Brightonu. Bexhill  je ľahko dostupný z letiska Heathrow (2 hodiny) a Gatwick (1,5 hodiny). Ponúka krásne pobrežie s dlhou promenádou a ocenenou čistou plážou. Mesto sa navyše môže pýšiť stavbou De La Warr Pavilion z roku 1930, odkiaľ si môžete vychutnať pobrežné výhľady cez Eastbourne a Hastings a ktorá je dejiskom množstva kultúrnych a hudobných podujatí. Mesto so svojimi 45 tisícmi obyvateľov má na rozdiel od veľkomesta nízku mieru kriminality a znečistenia. Kampus Bexhill College sa nachádza v pešej vzdialenosti do centra mesta. Verejná doprava v samotnom meste a okolí zaručuje bezproblémové dochádzanie do školy. V okolí Bexhill je množstvo pamätihodností a zaujímavých miest, ľahko dostupných vlakom 30 – 90 minút. Spomenúť treba napríklad historické mesto so slávnou anglickou katedrálou Canterbury, jednu z najúchvatnejších britských pamiatok - hrad Bodiam zo 14. storočia, prírodný park Seven Sisters a útesy Beachy Head, alebo obľúbené letovisko a študentské mesto Brighton s nádhernými plážami, umeleckou scénou a nočným životom.

Popri akademickom programe ponúka Bexhill College aj niekoľko športových akadémií, v rámci ktorých sa môžu študenti venovať napr. atletike, bedmintonu, basketbalu, kriketu, futbalu, golfu, gymnastike, netbalu, tenisu, stolnému tenisu a plávaniu. Študenti s umeleckým profilom môžu navštevovať Performing Arts Academy, či už v plnom rozsahu, alebo v rámci voliteľných aktivít popri akademickom študijnom programe. Akadémia sa zameriava na spev, tanec, herectvo, divadlo, hudbu a produkciu, a k dispozícii má vlastné divadlo otvorené v r. 2013. 

Bexhill College navštevuje viac ako 1 500 študentov, zahraniční študenti prichádzajú zo všetkých kútov sveta. Európski študenti prichádzajú hlavne z Talianska, Španielska a Nemecka.

Štúdium

Dlhodobé štúdium
Stredoškoláci sa môžu prihlásiť na ročné alebo dvojročné štúdium zamerané na prípravu  na britskú akademickú (A Levels) alebo ekvivalentnú odbornú maturitu (Vocational Level 3). Po ročnom štúdiu môžu študenti po úspešnom absolvovaní skúšok získať AS certifikát. Maturovať je možné po dvoch rokoch štúdia. Maturuje sa z 3 predmetov, ktoré si všetky volí študent podľa svojich záujmov. 

Krátkodobé štúdium
Krátkodobé štúdium je možné na Bexhill College absolvovať v dĺžke jedného alebo dvoch trimestrov so začiatkom v septembri alebo januári. Jednosemestrálne štúdium (školský polrok) je možné v dĺžke 5 mesiacov, so začiatkom v septembri alebo januári. Krátkodobé štúdium je určené pre študentov, ktorí sa chcú zdokonaliť v angličtine a vyskúšať si britský školský systém. Predmety si vyberajú z ponuky maturitných predmetov alebo ekvivalentného odborného maturitného štúdia, naviac absolvujú kurz anglického jazyka. Študenti sú integrovaní do tried spolu s britskými študentmi. Pri krátkodobom štúdiu sa nerobia záverečné skúšky. K prijatiu sa vyžaduje angličtina na stredne pokročilej úrovni a primerané študijné výsledky. Na žiadosť klienta je možné zabezpečiť aj kratší študijný pobyt (2 – 8 týždňov). 

Ponuka predmetov
Acting, Ancient History, Animal Management, Applied Law, Applied Science, Art and Design, Biology, Business, Catering, Chemistry, Childcare, Classical Civilisation, Computer Science, Creative Media, Criminology, Dance, Drama and Theatre Studies, Economics, Electronics, English Language, English Language and Literature, English Literature, Environmental Sustainability, Fashion, Film Studies, Financial Studies, French, Geography, Geology, German, Government and Politics, Graphic Communication, Hairdressing, Health and Social Care, History Medieval, History Modern, Hospitality, ICT, Law, Mathematics, Mathematics In Context (Core Maths), Mathematics with Further Maths, Media Studies, Music, Music Performance, Performing Arts, Personal Training, Personal Training, Philosophy, Photography, Physical Education, Physics, Production Arts, Psychology, Religious Studies, Sociology, Spanish, Sport, Sport Science, Sport: Outdoor Adventure, Textile Design, Travel and Tourism, Uniformed Services.

Enrichment program
K prednostiam Bexhill College rozhodne patria aj široké možnosti záujmových aktivít. Môžete si vybrať spomedzi množstva činností od kolektívnych športov až po dramatickú či hudobnú produkciu. Je tu taktiež možnosť doplnkových kvalifikácií, napr. v oblasti poskytovania prvej pomoci alebo vodcovstva v športe. V rámci jednotlivých predmetov sa taktiež organizujú špecifické doplnkové aktivity, ktoré majú za cieľ podporiť záujem o daný predmet a obohatiť výučbu. Ponuka týchto aktivít sa každoročne mení a môže zahŕňať rôzne výskumné a študijné podujatia alebo jazykové výmenné pobyty, ako aj cestu do zahraničia. 

Pre zahraničných študentov sa počas roka uskutočňujú exkurzie, v rámci ktorých môžu navštíviť miesta ako Londýn, Brighton, Canterbury a ďalšie.

Ubytovanie

Zahraniční študenti si môžu vybrať ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo školskej rezidencii. Oba typy ubytovania plne umožňujú zahraničným študentom vyťažiť zo svojho štúdia na Bexhill College a života v cudzej krajine maximum.  

Hostiteľská rodina je starostlivo vyberaná pre každého študenta. V záujme bezpečnosti a pohodlia študentov sú všetky hostiteľské rodiny pravidelne navštevované a preverované povereným pracovníkom školy. Všetci hostitelia prijmú študenta ako súčasť rodiny. Niektoré hostiteľské rodiny môžu súčasne ubytovať viacerých študentov a tí môžu byť rôznych národností. Na výber je plná penzia alebo vlastné stravovanie, v prípade včasného informovania je možné vyhovieť aj špeciálnym stravovacím požiadavkám. Ubytovanie v hostiteľskej rodine zahŕňa primerane veľkú a zariadenú, vykurovanú a vetranú vlastnú izbu s písacím stolom, raňajky, balený obed a večere počas týždňa a raňajky, obed a večeru počas víkendov a prístup k práčke.

Rezidencia – študentský dom sa nachádza dve minúty chôdze od školy. Ponúka na výber ubytovanie v izbách so spoločnou alebo vlastnou kúpeľňou, s možnosťou plnej penzie, ktorá zahŕňa raňajky, večere a balený obed, a ľahký obed v čase prázdnin. V školskej rezidencii je zabezpečený dohľad tzv. domovým rodičom. Rezidencia poskytuje prikrývku a vankúš, a dve súpravy posteľnej bielizne a uterákov, ktoré sú vymieňané každé dva týždne. Študenti majú prístup do spoločnej jedálne, spoločenskej miestnosti a kuchyne, ako aj do práčovne a záhrady.

Podmienky

  • 16 – 19 rokov
  • angličtina na stredne pokročilej úrovni

 

Termíny

Odporúčame prihlásiť sa v nasledovných termínoch: 

  • nástup v septembri: do 15. júna
  • nástup v januári: do 15. novembra

Programový poplatok

Programový poplatok v GBP

získaj štipendium InterStudy na ročné štúdium 700 GBP 

1 školský rok    od 14 380                                          
2 trimestre od 11 022
1 semester od 8 475
1 trimester od 6 219

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola Bexhill College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk