veľká británia
stredná škola chichester college

Stredná škola Chichester College

Chichester College, založená v roku 1964, je moderná vzdelávacia inštitúcia, ktorá na úrovni stredoškolského štúdia vyučuje okolo 4 000 študentov. Pýši sa vynikajúcim hodnotením vládnej agentúry Ofsted, ktorá je zodpovedná za inšpekciu a reguláciu v oblasti vzdelávania mladých ľudí.  S viac ako 50-ročnými skúsenosťami v oblasti vzdelávania sa úspechy školy odrážajú v mnohých oceneniach, ktoré získala, ako napríklad výročná cena kráľovnej za podporu medzinárodných študentov - Queens Anniversary Prize for International Student Support. Študenti z celého sveta sú vítaní a integrovaní v školskej komunite, aby mohli získať kvalitné vzdelanie v priateľskom prostredí.

Chichester sa nachádza na južnom pobreží Anglicka a je známy svojou prírodnou krásou a historickými pamiatkami. Mesto ponúka skutočný britský zážitok s nádhernou architektúrou a bezpečnou atmosférou. Centrum mesta je vzdialené len päť minút od kampusu a poskytuje veľa možností na vychutnanie voľného času, ako sú obchody, kiná, divadlá, bowling, športové centrum a bazén, katedrálne záhrady, umelecké galérie a oveľa viac. Centrálna poloha kampusu vám umožní presun na miestne vlakové a autobusové stanice do piatich minút. Chichester má dobré spojenie s medzinárodnými letiskami a priame vlakové spoje do Brightonu, Portsmouth a Londýna. 

Škola presadzuje zásadu,  že pre poskytnutie najlepšieho vzdelania treba mať najlepšie vybavenie. Preto sa v záujme vytvárania ideálnych podmienok k štúdiu neustále vylepšujú učebne, informačné zdroje a vybavenie. Kvalifikovaní a skúsení učitelia sa svojím študentom venujú s pozornosťou. Mnohí z učiteľov angličtiny pre zahraničných študentov žili a pracovali v rôznych krajinách sveta a majú pochopenie pre špecifické potreby svojich študentov.

Opustenie domova a štúdium v zahraničí môže predstavovať celý rad výziev. Práve preto škola poskytuje zahraničným študentom komplexnú starostlivosť, ktorá im pomôže v adaptácii v novom prostredí a k úspešnému štúdiu. Okrem poradcov, ubytovacieho tímu a učiteľov je študentom k dispozícii aj zdravotnícky personál. O každého študenta sa stará pracovník školy pre podporu zahraničných študentov, na ktorého sa môže študent obrátiť s akýmikoľvek otázkami či obavami ohľadom svojho štúdia. 

Možnosti štúdia

Dlhodobé štúdium - 2 roky 

V rámci 2-ročného štúdia sa študenti pripravujú na britskú akademickú alebo ekvivalentnú odbornú "maturitu". Pri akademickej maturite si študenti vyberajú 3 predmety A-Levels. Pri odbornej maturite si študenti volia odbor, v rámci ktorého absolvujú všetky predmety. Intenzita štúdia, t. j. počet vyučovacích hodín je približne rovnaký v oboch prípadoch. 

Ak je Vašou ambíciou získať titul na britskej univerzite, dlhodobé štúdium na Chichester College je vynikajúcou voľbou. Škola má prepojenie s viac ako 50 vedúcimi univerzitami v Spojenom kráľovstve, čo znamená, že Vás môžu viesť a podporovať po najlepšej možnej ceste k dosiahnutiu Vašich cieľov. 

A-Levels predmety na výber sú: Accounting, Biology, Business, Chemistry, Communication, Computer Science, Drama & Theatre, Economics, English Language, English Literature, English Language & Literature, Film Studies, Fine Art, Further Mathematics, Geography, Graphic Communication, Media Studies, History, Law, Mathematics, Photography, Physical Education, Physics,  Psychology, Religious Studies, Sociology.


Odborné predmety si môžete vybrať: Acting, Animation & Computer Illustration, Applied Science, Architecture & Interior, Art & Design, Business, Business & Law, Childcare & Early Years Educator, Computing & IT, Creative Media Production &Technology, Dance, Engineering, Fashion & Textiles, Forensic & Criminal Investigation, Graphic Design & Photography, Health & Social Care, Hospitality, Information Technology, Mechanical Engineering, Music Production & Creative Sound Design, Musical Theatre, Patisserie & Confectionary, Popular Music, Production Arts – Stage Management, Professional Cookery, Sport, Sport & Exercise Science, Travel & Tourism, a Visual Effects & Computer Generated Imagery.

Odborné predmety na Brinsbury Campus: tento kampus je na vidieckom areáli a nachádza sa na 570 hektároch poľnohospodárskej pôdy na okraji južného národného parku. Brinsbury je základňou pre štúdium v oblasti pôdohospodárstva a je domovom pracovnej farmy, centra starostlivosti o zvieratá, kováčstva a stajne, obklopený nádhernými lesmi. Predmety na výber sú: Agriculture, Animal Management, Equine Management a Horticulture.

Krátkodobé štúdium (1 trimester až 1 školský rok)

V rámci krátkodobého štúdia môžete študovať 1 trimester až rok spolu s britskými a zahraničnými študentmi, aby ste získali cenné skúsenosti pre budúce štúdium a kariéru. Pri tomto programe sa nerobia žiadne formálne skúšky a kvalifikácie, aby ste mohli zažiť rok bez stresu a venovať sa štúdiu Vášho obľúbeného predmetu a popritom si zlepšovali angličtinu. Na výber sú dva študijné programy – akademicky zamerané štúdium, pri ktorom si študenti vyberajú 2 akademické (A-Level) maturitné predmety, alebo jeden študijný odbor v rámci odborného štúdia - oba doplnené intenzívnym štúdiom angličtiny.  

Ak si vyberiete akademické predmety, budete študovať spolu s britskými študentmi študujúcimi prvý ročník 2-ročného štúdia A-Level. Budete sa zúčastňovať diskusií v triede, osvojovať si teoretické znalosti, slovnú zásobu a budete pracovať na hlbšom pochopení daného predmetu. Pri krátkodobom programe sa popri intenzívnej angličtine študujú dva akademické predmety. V prípade záujmu o štúdium viac než dvoch predmetov kontaktujte InterStudy. 

Na výber sú nasledujúce akademické predmety: Accountancy, Biology, Business, Chemistry, Computer Science, Drama & Theatre, Economics, Film Studies, Fine Art, Further Maths, Geography, Graphic Design, History, Law, Maths, Media Studies, Photography, Psychology, Physics, Religious Studies, Sociology a Sport.

Odborné štúdium má praktické zameranie a je vhodné pre kreatívnych a umelecky nadaných študentov. Študenti využívajú v rámci svojich štúdií rôzne školské zariadenia: úplne novú reštauráciu s kuchyňou, divadelnú sálu, hudobné štúdiá, kozmetické salóny, športové centrum a iné.

Odborné predmety na výber sú: Acting, Art & Design, Beauty Therapy, Business, Computing, Creative Media Production, Dance, Engineering, Fashion & Textiles, Health & Social Care, Hospitality, Musical Theatre, Music Production, Popular Music, Physical Education, Travel & Tourism.

Ubytovanie

Všetky ubytovacie kapacity sú starostlivo monitorované školou a rezidenčné ubytovacie zariadenia sú pravidelne kontrolované externými kontrolnými orgánmi. Personál školy, ktorý má na starosti ubytovanie, Vám poskytne všetku pomoc a rady, ktoré budete potrebovať. Študenti si môžu vybrať ubytovanie v školskej rezidencii na kampuse, alebo v hostiteľskej rodine. 

Školské rezidencie 

16 - 17-roční študenti sú ubytovaní vo Woodlands Halls, ktorá poskytuje bezpečné ubytovanie pre 90 študentov. K dispozícii sú jedno- a dvojposteľové izby s vlastnou alebo spoločnou kúpeľňou. Strava je zabezpečená formou plnej penzie. Študenti dostanú kredit na študentskú kartu, s ktorou si kupujú raňajky a obedy v školskej jedálni. Večera sa podáva v kaviarni školy. K dispozícii sú dve spoločenské miestnosti, veľké televízory, biliardové stoly, stolný tenis, Xbox, Wii, vybavenie pre karaoke, bezplatné WiFi a dve práčovne. Študenti sú pod nepretržitým dohľadom vyškoleného personálu školy. Chodby sú monitorované CCTV kamerovým systémom. Študenti absolvujú každý týždeň stretnutie s pracovníkom školy, pri ktorom zhodnotia študijné výsledky študenta a spoločne stanovia ciele za účelom dosiahnutia čo najlepších výsledkov. Pri ubytovaní na Woodlands sú uprednostnení študenti, ktorí sa prihlasujú na celý akademický rok. Členstvo v posilňovni je zahrnuté v cene. Počas vianočných prázdnin je rezidencia zatvorená. 

Študenti od 18 rokov sú ubytovaní v rezidencii Westgate Halls, ktorá poskytuje kvalitné ubytovanie s plnou penziou alebo vlastným stravovaním. Všetky izby sú jednolôžkové, s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú aj izby špeciálne navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám študentov so zdravotným postihnutím. Študenti si musia priniesť vlastnú posteľnú bielizeň – toto sa dá zakúpiť aj prostredníctvom školy pred alebo po príchode. K dispozícii sú spoločné kuchyne (1 kuchyňa na 6 študentov), riady si študenti zabezpečujú sami. K dispozícii sú spoločné priestory s TV a DVD prehrávačom, ako aj automaty na predaj potravín a nápojov a práčovňa prevádzkovaná na kartu. Budova rezidencie je vybavená bezpečnostným systémom a vstup do každého bloku, bytu a samostatnej izby je možný len čipovou kartou. Členstvo v posilňovni zahrnuté v cene.


Hostiteľská rodina je ideálna pre študentov, ktorí chcú lepšie spoznať život v Británii. Každý študent má vlastnú izbu. Pri podávaní prihlášky môžu študeti uviesť preferencie (napr. nefajčiarska rodina, bez domácich zvierat, s deťmi alebo bez detí). Strava je v rodinách zabezpečená formou polpenzie: počas týždňa poskytujú rodiny raňajky a večere, a počas víkendov aj obedy. Pre študentov od 17 rokov je možné zabezpečiť aj ubytovanie s vlastným stravovaním, s možnosťou využívať rodinnú kuchyňu pre prípravu vlastných jedál. V prípade ubytovania s polpenziou je v cene zahrnuté pranie bielizne raz za týždeň. Pri ubytovaní bez stravy si študenti perú oblečenie sami, pričom majú k dispozíciu práčku. 

Záujmové aktivity

Športové a voľnočasové aktivity ponúkajú príležitosť spoznať ďalších študentov a precvičovať si angličtinu. Počas svojho pobytu sa môžete naučiť nové zručnosti alebo vyskúšať nový šport. Študenti môžu zadarmo využiť nasledujúce aktivity: horolezectvo, rugby, futbal, tenis, pool-biliardová liga, hokej, bedminton, volejbal, joga a mnoho ďalších.


Využite svoj čas cez víkendy a večery. Zapojte sa do kultúrnych výletov a večerných činností. Je to dokonalý spôsob, ako sa zoznámiť s novými priateľmi a navštíviť niektoré zo známych miest Anglicka. Udalosti zahŕňajú: Denné výlety do historických pamiatok a miest ako Oxford, Cambridge, Bath, Portsmouth, Arundel a Windsor Castle. Zábavné výlety do svetov Harry Potter a Thorpe Park. Večerné aktivity ako bowling, filmové noci, večierky, kvízová noc a podobne.

 

Podmienky

  • vek: od 16 rokov
  • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni

Termíny

  • Nástup na celý školský rok: 6. september 2021
  • Nástup na krátkodobé štúdium (1 alebo 2 trimestre): 6. september 2021 (akademické aj odborné štúdium), 5. január 2022 (len odborné štúdium)

Kedy sa prihlásiť

  • nástup začiatkom septembra: do 1. júna (po tomto termíne kontaktujte InterStudy pre overenie dostupnosti)
  • nástup začiatkom januára: do 15. novembra

V prípade záujmu o ubytovanie v školskej rezidencii odporúčame prihlásiť sa čo najskôr! Miesta sa zapĺňajú aj mesiace pred uvedenými termínmi uzávierky. 

Programový poplatok

Programový poplatok v GBP:

1 školský rok od 13 371                            
2 trimestre od 10 450
1 trimester od 6 442

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola Chichester College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk