veľká británia
stredná škola chichester college

Stredná škola Chichester College

Chichester College, založená v roku 1964, je moderná vzdelávacia inštitúcia, ktorá na úrovni stredoškolského štúdia vyučuje okolo 4 000 študentov. Pýši sa vynikajúcim hodnotením vládnej agentúry Ofsted, ktorá je zodpovedná za inšpekciu a reguláciu v oblasti vzdelávania mladých ľudí.  S viac ako 50-ročnými skúsenosťami v oblasti vzedlávania sa úspechy školy odrážajú v mnohých oceneniach, ktoré získala, ako napríklad výročná cena kráľovnej za podporu medzinárodných študentov - Queens Anniversary Prize for International Student Support. Študenti z celého sveta sú vítaní a integrovaní v školskej komunite, aby mohli získať kvalitné vzdelanie v priateľskom prostredí.

Chichester sa nachádza na južnom pobreží Anglicka a je známy svojou prírodnou krásou a historickými pamiatkami. Mesto ponúka skutočný britský zážitok s nádhernou architektúrou a bezpečnou atmosférou. Centrum mesta je vzdialené len päť minút od kampusu a poskytuje veľa možností na vychutnanie voľného času, ako sú obchody, kiná, divadlá, bowling, športové centrum a bazén, katedrálne záhrady, umelecké galérie a oveľa viac. Centrálna poloha kampusu vám umožní presun na miestne vlakové a autobusové stanice do piatich minút. Chichester má dobré spojenie s medzinárodnými letiskami a priame vlakové spoje do Brightonu, Portsmouth a Londýna. 

Škola presadzuje zásadu,  že pre poskytnutie najlepšieho vzdelania treba mať najlepšie vybavenie. Preto sa v záujme vytvárania ideálnych podmienok k štúdiu neustále vylepšujú učebne, informačné zdroje a vybavenie. Kvalifikovaní a skúsení učitelia sa svojím študentom venujú s pozornosťou. Mnohí z učiteľov angličtiny pre zahraničných študentov žili a pracovali v rôznych krajinách sveta a majú pochopenie pre špecifické potreby svojich študentov.

Opustenie domova a štúdium v zahraničí môže predstavovať celý rad výziev. Práve preto škola poskytuje zahraničným študentom komplexnú starostlivosť, ktorá im pomôže v adaptácii v novom prostredí a k úspešnému štúdiu. Okrem poradcov, ubytovacieho tímu a učiteľov je študentom k dispozícii aj zdravotnícky personál.  O každého študenta sa stará pracovník školy pre podporu zahraničných študentov, na ktorého sa môže študent obrátiť s akýmikoľvek otázkami či obavami ohľadom svojho štúdia. 

Možnosti štúdia

Dlhodobé štúdium - 2 roky 

V rámci 2-ročného štúdia sa študenti pripravujú na britskú akademickú alebo ekvivalentnú odbornú "maturitu". Pri akademickej maturite si študenti vyberajú 3 predmety A-Levels. Pri odbornej maturite si študenti volia odbor, v rámci ktorého absolvujú všetky predmety. Intenzita štúdia, t. j. počet vyučovacích hodín je približne rovnaký v oboch prípadoch. 

Ak je Vašou ambíciou získať titul na britskej univerzite, dlhodobé štúdium na Chichester College je vynikajúcou voľbou. Škola má prepojenie s viac ako 50 vedúcimi univerzitami v Spojenom Kráľovstve, čo znamená, že Vás môžu viesť a podporovať po najlepšej možnej ceste k dosiahnutiu Vašich cieľov. 

A-Levels predmety na výber sú: Accounting, Biology, Business, Chemistry, Communication, Computer Science, Drama & Theatre, Economics, English Language, English Literature, English Language & Literature, Film Studies, Fine Art, Further Mathematics, Geography, Graphic Communication, Media Studies, History, Law, Mathematics, Photography, Physical Education, Physics,  Psychology, Religious Studies, Sociology.


Odborné predmety si môžete vybrať: Acting, Animation & Computer Illustration, Applied Science, Architecture & Interior, Art & Design, Business, Business & Law, Childcare & Early Years Educator, Computing & IT, Creative Media Production &Technology, Dance, Engineering, Fashion & Textiles, Forensic & Criminal Investigation, Graphic Design & Photography, Health & Social Care, Hospitality, Information Technology, Mechanical Engineering, Music Production & Creative Sound Design, Musical Theatre, Patisserie & Confectionary, Popular Music, Production Arts – Stage Management, Professional Cookery, Sport, Sport & Exercise Science, Travel & Tourism, a Visual Effects & Computer Generated Imagery.

Odborné predmety na Brinsbury Campus: tento kampus je na vidieckom areáli a nachádza sa na 570 hektároch poľnohospodárskej pôdy na okraji južného národného parku. Brinsbury je základňou pre štúdium v oblasti pôdohospodárstva a je domovom pracovnej farmy, centra starostlivosti o zvieratá, kováčstva a stajne, obklopený nádhernými lesmi. Predmety na výber sú: Agriculture, Animal Management, Equine Management a Horticulture.

Krátkodobé štúdium (1 trimester až 1 školský rok)

V rámci krátkodobého štúdia môžete študovať 1 trimester až rok spolu s s britskými a zahraničnými študentmi, aby ste získali cenné skúsenosti pre budúce štúdium a kariéru. Pri tomto programe sa nerobia žiadne formálne skúšky a kvalifikácie, aby ste mohli zažiť rok bez stresu a venovať sa štúdiu Vášho obľúbeného predmetu a popritom si zlepšovali angličtinu. Na výber sú dva študijné programy – akademicky zamerané štúdium, pri ktorom si študenti vyberajú 2 akademické (A-Level) maturitné predmety, alebo jeden študijný odbor v rámci odborného štúdia - oba doplnené intenzívnym štúdiom angličtiny.  

Ak si vyberiete akademické predmety, budete študovať spolu s britskými študentmi študujúcimi prvý ročník 2-ročného štúdia A-Level. Budete sa zúčastňovať diskusií v triede, osvojovať si teoretické znalosti, slovnú zásobu a budete pracovať na hlbšom pochopení daného predmetu. Pri krátkodobom programe sa popri intenzívnej angličtine študujú dva akademické predmety. V prípade záujmu o štúdium viac než dvoch predmetov kontaktujte InterStudy. 

Na výber sú nasledujúce akademické predmety: Accountancy, Biology, Business, Chemistry, Computer Science, Drama & Theatre, Economics, Film Studies, Fine Art, Further Maths, Geography, Graphic Design, History, Law, Maths, Media Studies, Photography, Psychology, Physics, Religious Studies, Sociology a Sport.

Odborné štúdium má praktické zameranie a je vhodné pre kreatívnych a umelecky nadaných študentov. Študenti využívajú v rámci svojich štúdií rôzne školské zariadenia: úplne novú reštauráciu s kuchyňou, divadelnú sálu, hudobné štúdiá, kozmetické salóny, športové centrum a iné.

Odborné predmety na výber sú: Acting, Art & Design, Beauty Therapy, Business, Computing, Creative Media Production, Dance, Engineering, Fashion & Textiles, Health & Social Care, Hospitality, Musical Theatre, Music Production, Popular Music, Physical Education, Travel & Tourism.

Ubytovanie

Všetky ubytovacie kapacity sú starostlivo monitorované školou a rezidenčné ubytovacie zariadenia sú pravidelne kontrolované externými kontrolnými orgánmi. Personál školy, ktorý má na starosti ubytovanie, Vám poskytne všetku pomoc a rady, ktoré budete potrebovať. Študenti si môžu vybrať ubytovaniev školskej rezidencii na kampuse, alebo v hostiteľskej rodine. 

Školské rezidencie 

16 - 17-roční študenti sú ubytovaní vo Woodlands Halls, ktorá poskytuje bezpečné ubytovanie pre 90 študentov. K dispozícii sú jedno- a dvojposteľové izby s vlastnou alebo spoločnou kúpeľňou. Strava je zabezpečená formou plnej penzie. Študenti dostanú kredit na študentskú kartu, s ktorou si kupujú raňajky a obedy v školskej jedálni. Večera sa podáva v kaviarni školy. K dispozícii sú dve spoločenské miestnosti, veľké televízory, biliardové stoly, stolný tenis, Xbox, Wii, vybavenie pre karaoke, bezplatné WiFi a dve práčovne. Študenti sú pod nepretržitým dohľadom vyškoleného personálu školy. Chodby sú monitorované CCTV kamerovým systémom. Študenti absolvujú každý týždeň stretnutie s pracovníkom školy, pri ktorom zhodnotia študijné výsledky študenta a spoločne stanovia ciele za účelom dosiahnutia čo najlepších výsledkov. Pri ubytovaní na Woodlands sú uprednostnení študenti, ktorí sa prihlasujú na celý kademický rok. Členstvo v posilňovni je zahrnuté v cene. Počas vianočných prázdnin je rezidencia zatvorená. 

Študenti od 18 rokov sú ubytovaní v rezidencii Westgate Halls, ktorá poskytuje kvalitné ubytovanie s plnou penziou alebo vlastným stravovaním. Všetky izby sú jednolôžkové, s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú aj izby špeciálne navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám študentov so zdravotným postihnutím. Študenti si musia priniesť vlastnú posteľnú bielizeň – toto sa dá zakúpiť aj prostredníctvom školy pred alebo po príchode. K dispozícii sú spoločné kuchyne (1 kuchyňa na 6 študentov), riady si študenti zabezpečujú sami. K dispozícii sú spoločné priestory s TV a DVD prehrávačom, ako aj automaty na predaj potravín a nápojov a práčovňa prevádzkovaná na kartu. Budova rezidencie je vybavená bezpečnostným systémom a vstup do každého bloku, bytu a samostatnej izby je možný len čipovou kartou. Členstvo v posilňovni zahrnuté v cene.


Hostiteľská rodina je ideálna pre študentov, ktorí chcú lepšie spoznať život v Británii. Každý študent má vlastnú izbu. Pri podávaní prihlášky môžu študeti uviesť preferencie (napr. nefajčiarska rodina, bez domácich zvierat, s deťmi alebo bez detí). Strava je v rodinách zabezpečená formou polpenzie: počas týždňa poskytujú rodiny raňajky a večere, a počas víkendov aj obedy. Pre študentov od 17 rokov je možné zabezpečiť aj ubytovanie s vlastným stravovaním, s možnosťou využívať rodinnú kuchyňu pre prípravu vlastných jedál. V prípade ubytovania s polpenziou je v cene zahrnuté pranie bielizne raz za týždeň. Pri ubytovaní bez stravy si študenti perú oblečenie sami, pričom majú k dispozíciu práčku. 

Záujmové aktivity

Športové a voľnočasové aktivity ponúkajú príležitosť spoznať ďalších študentov a precvičovať si angličtinu. Počas svojho pobytu sa môžete naučiť nové zručnosti alebo vyskúšať nový šport. Študenti môžu zadarmo využiť nasledujúce aktivity: horolezectvo, rugby, futbal, tenis, pool-biliardová liga, hokej, bedminton, volejbal, joga a mnoho ďalších.


Využite svoj čas cez víkendy a večery. Zapojte sa do kultúrnych výletov a večerných činností. Je to dokonalý spôsob, ako sa zoznámiť s novými priateľmi a navštíviť niektoré zo známych miest Anglicka. Udalosti zahŕňajú: Denné výlety do historických pamiatok a miest ako Oxford, Cambridge, Bath, Portsmouth, Arundel a Windsor Castle. Zábavné výlety do svetov Harry Potter a Thorpe Park. Večerné aktivity ako bowling, filmové noci, večierky, kvízová noc a podobne.

 

Podmienky
  • vek: od 16 rokov
  • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni
Termíny
  • Nástup na celý školský rok: 6. september 2021
  • Nástup na krátkodobé štúdium (1 alebo 2 trimestre): 6. september 2021 (akademické aj odoborné štúdium), 5. január 2022 (len odborné štúdium)

Kedy sa prihlásiť

  • nástup začiatkom septembra: do 1. júna (po tomto termíne kontaktujte InterStudy pre overenie dostupnosti)
  • nástup začiatkom januára: do 15. novembra

V prípade záujmu o ubytovanie v školskej rezidencii odporúčame prihlásiť sa čo najskôr! Miesta sa zapĺňajú aj mesiace pred uvedenými termínmi uzávierky. 

Programový poplatok

Programový poplatok v GBP:

1 školský rok od 10 104                            
2 trimestre od 9 675
1 trimester od 5 783

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola Chichester College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
dočasne online

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk