veľká británia
stredná škola dld college london

Stredná škola DLD College London

DLD College London je súkromná škola, ktorá sa zameriava na prípravu stredoškolákov na britskú maturitu a na vysokoškolské štúdium. Sídli v novopostavenej budove v centre Londýna, a svojim študentom poskytuje moderné, nadštandardné vybavenie. Časť budovy tvorí školská rezidencia, čo stredoškolákom umožňuje študovať a bývať v centre Londýna, na južnom nábreží Temže oproti budovy parlamentu, len minútu chôdze od London Eye. Školu navštevujú zahraniční študenti, učitelia sa snažia každému študentovi venovať individuálnu pozornosť, aby im pomohli dosiahnuť svoje ciele a dostať sa na dobrú univerzitu. Prístup k študentom je neformálny.

Výučba prebieha v triedach s nízkym počtom študentov. Učitelia sa snažia študentov motivovať a majú vysoké očakávania. Okrem štandardnej výučby sa využíva aj e-learningvá platforma. 

Škola poskytuje nadštandarné priestory pre výučbu i ubytovanie v jednom z najbezpečnejších a najľahšie dostupných miest v Londýne, v blízkosti Westminster Bridge a parlamentu. Výučba je kvalitná vo všetkých oblastiach, za zvláštnu zmienku stoja kreatívne umenia, školské divadlo, ako aj nadštandardne vybavené fotografické štúdiá. 

DLD College London sídli v úplne novom, účelovo postavenom areáli v srdci Londýna, s výhľadom na Westminster a Temžu. Oceľovo-sklenená stavba o rozlohe 32 000 m2 stojí pri dopravnom uzle Waterloo Station s priamym výhľadom na Westminster cez rieku, a na známe londýnske stavby The Shard, Gherkin, a na Katedrálu svätého Pavla. 


Študentský život na DLD College je spestrený širokou škálou podujatí a aktivít. Počas roka škola organizuje charitatívne podujatia, recitály, výstavy umenia, fotografie a grafiky vytvorenej študentmi. Na slávnostnom odovzdávaní cien sú ocenení najúspešnejší študenti školy, v súťaži „Search for a DLD Star“ môžu študenti predviesť svoje jedinečné talenty, „Winter Concert“ v decembri kombinuje hudbu s poéziou a koniec školského roka študenti spoločne oslavujú na „Summer Ball“.


Škola je vybavená 55 triedami a 60 obrazovkami s dotykovým displejom. Divadlo s najmodernejším LED osvetlením môže byť hocikedy premenené na kinosálu so zvukom Surround Sound. Dve miestnosti na 1. poschodí sú plne vystrojené najnovším technickým vybavením a softvérom, v suteréne sa nachádza štúdiový komplex.  Miestnosť s hudobnou technológiou obsahuje najmodernejšie počítače iMac s najnovšími verziami softvéru Logic a Sibelius. Okrem toho tri skúšacie miestnosti sú vybavené špičkovým akustickým a digitálnym klavírom, ako aj bubnovou súpravou. Kreatívni študenti sa môžu realizovať v troch umeleckých štúdiách, alebo v grafickom a fotografickom štúdiu. Samostatné laboratóriá pre biológiu, chémiu a fyziku sú vybavené interaktívnymi dotykovými obrazovkami.

Najusilovnejší študenti sa potešia štyrom špecializovaným učebným zónam s tichými kabínkami a vodnými fontánami, učebnému centru vybavenému najmodernejšou technikou, alebo 5 súkromným študovniam pre individuálne štúdium. Školská jedáleň poskytuje multifunkčný priestor pre stravovanie, štúdium a spoločenské príležitosti, okrem toho majú študenti prístup aj k Starbucks kaviarni už od ôsmej rána. Átrium je vybavené filmovými projektormi a galéria je komfortne zariadená pre skupinové práce. 

 

Možnosti štúdia

Stredoškoláci sa môžu prihlásiť na 1 trimester, celý školský rok alebo na dvojročné štúdium zamerané na prípravu na britskú maturitu a a štúdium na špičkových univerzitách v Anglicku alebo inde vo svete. Na výber sú programy GSCE a A-levels.

A-levels (britská maturita)

V študijnom programe A-levels ponúka škola širokú škálu kurzov, z ktorých si študenti vyberajú podla svojich záujmov, resp. podľa toho, ktoré predmety sa vyžadujú pre študijný odbor, ktorý chcú neskôr študovať na univerzite. Ako je to bežné aj na štátnych školách, študenti majú v posledných dvoch rokoch strednej školy len 3 premety, z ktorých po 2 rokoch prípravy maturujú. Prihlásiť sa môžete na 1 trimester, 1 školský rok (bez maturity), alebo na celé dvojročné štúdium ukončené "maturitnou" skúškou. 

Na výber je 31 predmetov: Accounting, Art & Design, Biology, Business Studies, Chemistry, Classical Civilisation, Computer Science, Drama & Theatre Studies, Economics, English Language & Literature, English Literature, Film Studies, French, Geography, German, Government & Politics, Graphic Communication, History, History of Art, Italian, Latin, Mathematics, Further Mathematics, Media Studies, Music, Photographics, Physics, Psychology, Religion Phylosophy & Etics, Russian, Sociology, Spanish

GCSE (záverečné skúšky na konci 11. roku školskej dochádzky)

Škola vyučuje jednoročný intenzívny program GCSE pre britských a zahraničných študentov. GCSE program slúži ako príprava na skúšky General Certificate of Secondary Education, ktorej úspešné absolvovanie je pre britských študentov predpokladom pre nástup na dvojročné maturitné štúdium.  Na tento program sa zaraďujú slovenskí stredoškoláci nižších ročníkov. Na výber sú nasledujúce predmety: Art & Design, Biology, Chemistry, Drama, Economics, English Language, English/English Literature, Enterprise, French, Geography, History, Mathematics, Music, Music Tech BTEC Level 2, Physics, Religion Phylosophy & Ethics.

Každého študenta má na starosti osobný tútor, ktorý sa stretáva so študentom každý týždeň. Tutor so študentom vyhodnocuje školské výsledky, dochádzku, akademický pokrok a celkovú spokojnosť študenta. Počas týchto stretnutí študenti dostanú praktické rady k štúdiu a skúškam, ako napríklad rôzne metódy učenia sa, efektívne písanie poznámok a zhrnutie tém. V rámci týchto stretnutí sa preberajú aj záležitosti týkajúce sa prihlášky na vysokú školu, prípadne nástupu do praxe. 

Ubytovanie

Cieľom DLD College je poskytovať študentom bezpečné prostredie, v ktorom sa môžu bezstarostne vzdelávať.  Pracovníci školského internátu sú študentom k dispozícii a zabezpečujú dennú starostlivosť. Pre ubytovanie sú vyhradené vyššie poschodia školskej budovy. 

Na 15 poschodiach je pre ubytovanie k dispozícii viac ako 200 izieb. V každej izbe je posteľ, priestor na štúdium, a dostatok úložného priestoru. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu. V internáte je aj niekoľko dvojposteľových izieb.  

Študenti sa stravujú spolu s personálom v školskej jedálni; raňajky, obedy a večere sú pripravované a podávané každý deň a študenti majú tiež prístup ku kaviarni Starbucks, kde si môžu kúpiť horúce nápoje a občerstvenie. Spoločné priestory sa nachádzajú na každom poschodí ubytovania a ich súčasťou je kuchynský kút, kde si môžu študenti pripraviť vlastné nápoje a občerstvenie, a veľký stôl a pohodlné stoličky pre skupinové štúdium.

Na študentov dohliada celý tím „Houseparents“, ktorý sa stará o bezpečie študentov a o každodenný chod ubytovacieho zariadenia. Koordinujú pracie a upratovacie služby a spolupracujú s kolegami a zdravotnou sestrou. Zdravotná sestra vykonáva zdravotné prehliadky, registruje študentov u miestnych lekárov, spravuje lieky a podáva ich podľa potreby.

Pre pranie oblečenia a posteľnej bielizne sú k dispozícii dve možnosti: v suteréne sú práčky a sušičky na mince, ktoré môžu študenti používať sami. Alternatíva je obľúbená týždenná služba zberu prádla, ktorá je k dispozícii za príplatok.

Podmienky

A-levels: 

  • krátkodobé, 18-mesačné a  dvojročné štúdium: vek od 16 rokov, dobrá znalosť angličtiny (na úrovni IELTS 5.5)
  • ročné (zrýchlené) štúdium: vek 18+ rokov, angličtina na úrovni IELTS 6.5

GCSE:

  • Vek 14-15 rokov, angličtina na úrovni IELTS 5.0

 

Termíny

1. trimester: začiatok septembra až polovica decembra
2. trimester: začiatok januára až začiatok apríla
3. trimester: koniec apríla až koniec júna

Termín prihlásenia:  aspoň 3 mesiace pred plánovaným nástupom (ubytovacie kapacity sa môžu zaplniť skôr). 

Záujmové aktivity

DLD plne podporuje koncept „výučba mimo triedy“ (Learning Outside the Classroom). Učebný plán je pravidelne doplňovaný rôznymi aktivitami, ako napr. exkurzie, výlety alebo návštevy organizované lektormi daných predmetov. 

Strategická poloha školy v centre Londýna znamená, že študenti majú ľahký prístup k množstvu galérií, múzeí a divadiel. Škola má určeného koordinátora vzdelávacích exkurzií (Educational Visit Coordinator), ktorý zabezpečuje, aby výlety dodržiavali súčasné regulačné požiadavky týkajúce sa zdravia a bezpečnosti.


Fitness - Škola kladie dôraz aj na telesné zdravie tým, že sprístupňuje študentom rôzne aktivity. Študenti môžu vyskúšať lukostreľbu, horolezectvo a iné športy. V suteréne školy je posilňovňa aj bazén na plávanie. Na výber sú aktivity Archery, Badminton, Basketball, Boxing, Boys‘ Football, Circuit Training, Rock Climbing, Mindfullnes and Wellbeing, Yoga and Meditation.


Kreativita - Študenti majú na výber širokú škálu aktivít, pri ktorých môžu preskúmať svoje tvorivé schopnosti. Či ide o debaty vo filmovom klube, herectva v divadelnom klube, alebo o hudbu, DLD College ponúka širokú škálu možností. Na výber sú tieto aktivity a krúžky: Drama Club, Film Club, Life Drawing, Photography, Private Music Lessons, Recording Studio Club, Rock School Band, Ukulele Group, Vocal Group. Pri niektorých aktivitách, ako napríklad pri individuálnej hudobnej výučbe, sa hradí príplatok.

 

Programový poplatok

Programový poplatok v GBP

GCSE (1 rok) od 23 500
A Level - 18 mesiacov od 19 500
A Level - 2 roky od 23 500
International Foundation Programme - 1 rok od 23 500

Voliteľné príplatky

Academic English Top-Up 2 200
Pre-Sessional - na semester 6 750

Ubytovanie (ceny sú uvedené za školský rok)

Školská rezidencia s plnou penziou 18 000 - 28 000
Hostiteľská rodina* 12 500 - 17 000

*Približné ceny - závisia od dostupnosti a dopytu. Cena ubytovania v rodine je orientačná. 

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ

Stredná škola DLD College London
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk