veľká británia
stredná škola east sussex college

O škole East Sussex College

East Sussex College je moderná štátna stredná škola pre študentov od 16 rokov. Nachádza sa na južnom pobreží Anglicka a s viac ako 5000 študentmi je najväčšou školou svojho druhu v grófstve East Sussex. Škola sa pýši svojou veľkou komunitou zahraničných študentov – študuje na nej približne 400 zahraničných študentov zo 40 krajín sveta. Popri širokej ponuke akademických programov je škola taktiež akreditovaným centrom pre výučbu anglického jazyka a oficiálnym testovacím centrom IELTS. East Susssex College má kampusy v troch mestách na juhu Anglicka, zahraniční študenti študujú v mestách Hastings a Lewes. 

Hastings je známe prímorské mesto s bohatou históriou, krásnou dlhou plážou a zámkom z 11. storočia. Mesto je ideálne pre samostatnejších študentov, ponúka množstvo kaviarní, reštaurácií a zaujímavých obchodov. Veľkou atrakciou sú aj pašerácke jaskyne a lanovka s krásnym výhľadom na more. Londýn je vzdialený necelé 2 hodiny vlakom.

Kampus v Hastingse sídli v 3 budovách, v ktorých nájdete moderne vybavené učebne, laboratóriá, multimediálne pracovne, dielne a športové a stravovacie zariadenia. Študenti, ktorí študujú akademické predmety (t. j. väčšina slovenských študentov), majú výučbu v 5-poschodovej budove Station Plaza, ktorá bola postavená pred 7 rokmi. Nachádza sa v centre mesta, ako už naznačuje jej názov – v blízkosti vlakovej a autobusovej stanice. Budova s presvetleným átriom a moderným interiérom ponúka študentom príjemné prostredie, v ktorom majú okrem výučbových priestorov k dispozícii aj stravovacie zariadenia a telocvičňu. Na prvom poschodí sa nachádza aj kaderníctvo, salón krásy a reštaurácia, ktoré zároveň slúžia ako výučbové pracoviská pre študentov odborného štúdia, a poskytujú služby verejnosti. Na druhom a treťom poschodí sú učebne pre výučbu akademických predmetov, prírodovedné laboratóriá a študovňa s veľkým počtom tlačených titulov, s prístupom k elektronickými informačným zdrojom, a s priestormi pre individuálne štúdium aj skupinovú prácu a semináre. Študenti cestovného ruchu majú dokonca vlastné „lietadlo“ - repliku Boeing 747, ktoré slúži pre praktickú výučbu v oblasti leteckej dopravy. Na 4. poschodí sa vyučujú umelecké a kreatívne predmety, študenti majú k dispozícii dielne vybavené pre prácu s rôznymi materiálmi, ako aj počítače so sotfvérom pre editovanie fotografií, animáciu a video produkciu. Na najvyššom poschodí sídli univerzitné centrum, v ktorom sa študuje bakalárske štúdium. 

Veľa zahraničných študentov študuje na kampuse v meste Lewes. Je to menšie historické mesto s typicky anglickou atmosférou, príjemnými reštauráciami a útulnými kaviarňami, s menšími obchodmi a zámkom z 11. storočia, ktorý je dominantou mesta. Lewes sa nachádza niečo vyše hodiny cesty vlakom od Londýna a iba niekoľko minút od obľúbeného prímorského mesta Brighton.

Kampus East Sussex College pozostáva z 5 budov, v rámci ktorých majú študenti k dispozícii moderne vybavené učebne, veľkú prednáškovú sálu, IT centrum a študovňu s počítačmi a s prístupom k študijnému materiálu vrátane elektronických zdrojov. Nachádzajú sa tu aj špecializované laboratóriá pre výučbu prírodovedných predmetov. Kampus Lewes je taktiež domovom Centra pre múzické umenia a nachádzajú sa tu aj štúdiá pre študentov umeleckých smerov (napr. fotografia či tanec). Obedy si môžu študenti zakúpiť v školskej reštaurácii. Súčasťou kampusu Lewes sú aj športové ihriská, študenti sa môžu prihlásiť do jednej zo štyroch športových akadémií: futbal, tenis, netbal a rugby. V rámci akadémie trénujú študenti trikrát týždenne, v stredu bývajú zápasy. Kampus Lewes odporúčame študentom, ktorí preferujú intenzívnejšiu starostlivosť personálu školy, ako aj tím, ktorý chcú študovať cudzí jazyk ako jeden z predmetov. 

Možnosti štúdia

Študenti East Sussex College majú na výber zo širokej ponuky akademických predmetov na úrovni A-Levels (viac ako 30 predmetov). Pre študentov, ktorí sa zaujímajú o odborné štúdium, je v ponuke množstvo programov s technickým, umeleckým alebo prírodovedným zameraním. 

Príprava na britskú maturitu
Príprava na maturitu (A-Levels alebo odborný ekvivalent) trvá dva roky, a v prípade záujmu maturovať je potrebné sa prihlásiť na celé dvojročné štúdium. Študenti si vyberajú 3 predmety, ako štvrtý majú angličtinu ako cudzí jazyk. Každý týždeň absolvujú študenti aj tutorial formou individuálneho stretnutia s tútorom. 

Krátkodobé a ročné štúdium
Študenti, ktorí sa prihlásia na 1 – 2 trimestre alebo na jeden školský rok si môžu taktiež vybrať z tých istých predmetov ako študenti pripravujúci sa na maturitu, a rovnako majú angličtinu ako cudzí jazyk a podporu tútora. Namiesto oficiálnych skúšok však dostávajú hodnotenie vydané školou. Na 1 trimester je možné sa prihlásiť s nástupom septembri alebo v januári. Štúdium na dva trimestre je možné od septembra. 

Predmety
Accounting, Art and Design, Graphics, Biology, Business Studies, Maths, Chemistry, Further Maths, Communication and Culture, Media, Computer Science, Modern History, Dance, Music, Drama and Theatre Studies, Music Technology, Economics, Philosophy, Film Studies, Photography, Fine Art, Physical Education, French, German, Spanish, Physics, Geography, Psychology, Sociology, Engineering, Performing Arts, Travel and Tourism, Health and Social Care, Textiles.

Záujmové aktivity

Počas štúdia sa môžu študenti venovať rôznym voľnočasovým aktivitám, pri ktorých si môžu zmysluplne vyplniť čas strávený v škole ako aj mimo nej, môžu stretnúť domácich ako aj ďalších zahraničných študentov a lepšie spoznať krajinu. Škola pravidelne organizuje celodenné výlety do rôznych atraktívnych destinácií ako napríklad do mesta Oxford alebo Londýn (návšteva štúdia, kde sa natáčali filmy Harry Potter). Škola taktiež umožňuje študentom zapojiť sa do rôznych športových aktivít (napr. rugby, futbal, basketbal, tenis, golf a ďalšie) a pravidelne organizuje akcie ako napr. medzinárodný deň, konverzačné krúžky, tradičnú anglickú tea party alebo večerné kino.

Ubytovanie

Škola má v oboch mestách hostiteľské rodiny, v ktorých ubytováva zahraničných študentov. Všetky rodiny sú pravidelne kontrolované. Ubytovanie je v samostatnej izbe, so stravou formou polpenzie cez týždeň a formou plnej penzie cez víkendy. Študenti majú k dispozícii bezdrôtové pripojenie na internet.

Študenti od 18 rokov sa môžu ubytovať aj v školskej rezidencii na kampuse v Lewes. Každý študent má samostatnú izbu s vlastnou kúpeľňou. Stravu si študenti zabezpečujú individuálne, kuchyňa a obývačka sú spoločné pre niekoľkých študentov. Študenti majú k dispozícii bezplatné wifi pripojenie na internet.

Podmienky

 • vek: 16 – 19 rokov
 • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni

Termíny

Kedy sa prihlásiť

 • nástup v septembri: do 15. júna
 • nástup v januári: do 15. novembra

Dĺžka pobytu: 

 • školský rok: september - jún
 • 1 trimester: september -  december alebo január - marec
 • 2 trimestre: september - marec

Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • registrácia a štúdium na strednej škole 
 • rôzne športové a spoločenské aktivity
 • ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo v rezidencii (s výnimkou vianočných a veľkonočných prázdnin) 
 • pri ubytovaní v rodine strava formou polpenzie (plná penzia cez víkend)
 • orientačný program po príchode 
 • podpora povereného školského personálu
 • študentská príručka a certifikát o absolvovaní pobytu 

Programový poplatok v GBP​

1 školský rok (2 ročné štúdium) od 14 640                                                                        
2 trimestre od 9 983
1 trimester od 5 483
letný trimester od apríla 2021 od 5 147

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola East Sussex College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk