veľká británia
stredná škola itchen college

Stredná škola Itchen College

Stredná škola Itchen College sídli v známom 250-tisícovom univerzitnom a prístavnom meste Southampton na juhu Anglicka. V historickej budove s modernou prístavbou majú študenti k dispozícii všetky zariadenia pre výučbu a športové aktivity. Škola sa zameriava na prípravu na britskú akademickú a odbornú maturitu, jej absolventi sa úspešne uchádzajú o prijatie na najlepšie britské univerzity. Pre študentov je vytvorené príjemné prostredie a škola vyniká práve v starostlivosti o zahraničných študentov, pre ktorých zabezpečuje aj program mimoškolských aktivít. Podiel zahraničných študentov, ktorí prichádzajú zo všetkých kútov sveta, je 10%. Silnou stránkou školy je vysoko individuálny prístup k študentom.

Škola sídli na rozsiahlom kampuse neďaleko centra mesta. V areáli sa nachádza športové centrum s viacúčelovou športovou halou, fitness štúdiom, tanečným/aerobikovým štúdiom a lezeckou stenou, a futbalové ihrisko. Budova Performing Arts ponúka kvalitné a moderné priestory s divadelnou sálou s profesionálnym osvetlením a ozvučením, ako aj tanečné štúdio, nahrávacie štúdio a Apple IMac suites.

Možnosti štúdia

Slovenskí študenti sú integrovaní do tried spolu s britskými študentmi. Na úrovni maturitnej prípravy sa študujú 3 predmety, akademicky zdatní študenti s výbornou angličtinou si môžu vybrať aj štvrtý predmet (rozhoduje škola).

Akademické predmety pre 1-ročných študentov:

Accounting , Biology, Business, Chemistry, Economics, English Language, English Language/Literature, English Literature, Environmental Science, Film Studies, French, Geography, Government & Politics, History, Law, Mathematics, Media Studies, Physics, Psychology, Sociology, Spanish

Akademické predemty pre 2-ročných študentov:

Dance, Drama & Theatre Studies, Fine Art, Graphics, Mathematics & Further Mathematics, Music Technology, Photography, Sport & Physical Education, Textiles 

Odborné predmety:

Applied Law Single Award, Applied Science BTEC Certificate, Art & Design, Business CTEC Single Award, Business CTEC Double Award, Criminology, IT/Computing Single Award, IT/Computing Double Award, Media (Digital) CTEC, Music Performance & Technology Triple Award (full time course), Performing Arts (Acting) BTEC Single Award, Performing Arts (Acting) BTEC Triple Award (full time course), Performing & Production Arts BTEC Triple Award (full time course), Sport BTEC Extended Diploma Triple Award (full time course) 90 Credit Diploma, Tourism Single Introductory Diploma Single Award, Travel & Tourism Extended Diploma Triple Award (full time course)

Zahraničných študentov má na starosti personál medzinárodného oddelenia školy. Počas úvodného týždňa pre nich pripravuje orientačný program, ktorého súčasťou je prehliadka mesta a kampusu, privítacia party a návštevy rôznych atrakcií v regióne. Počas školského roka je študentom k dispozícii personál poradcov a tútorov, pre zahraničných študentov je zriadená aj 24-hodinová linka pomoci.

Enrichment Program

Škola ponúka rôzne doplnkové aktivity, na ktorých sa zúčastňujú všetci študenti. Tieto aktivity predstavujú vynikajúcu príležitosť pre nadväzovanie kontaktov, objavovanie nových záujmov, a zábavu. V ponuke sú rôzne športy, spev, animácia, keramika, jazyky, tanec, film, hudba a mnohé ďalšie. Môžete sa stať členom Itchen Student Union, rôznych klubov, alebo založiť si vlastný. V rámci tohto programu škola organizuje viacero výletov, ktoré sú viazané na kurzy vyučované na škole. Počas školského voľna sa študenti môžu zúčastniť zahraničných výletov akreditovaných Duke of Edinburgh.

Podmienky

 • vek: 15 – 19 rokov
 • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni

Termíny

Kedy sa prihlásiť

 • nástup v septembri: do 15. júna
 • nástup v januári: do 15. novembra

Ubytovanie

Zahraničných študentov ubytováva škola v hostiteľských rodinách, ktoré si starostlivo preveruje príslušné oddelenie školy. Škola kladie veľký dôraz na úzku spoluprácu s rodinami. Počas školského roka pre ne organizuje aj oslavu, vďaka čomu sa vytvára medzi školou a rodinami bezprostrednejší vzťah, z čoho profitujú študenti.

Každý študent má vlastnú izbu. Strava je zabezpečená formou polpenzie (raňajky a večere) cez týždeň a formou plnej penzie cez víkendy. Za príplatok približne 45 libier za školský rok môže škola zabezpečiť hostiteľskú rodinu, ktorá môže poskytnúť bezlepkovú, bezlaktózovú, vegetariánsku, vegánsku, príp. inú špeciálnu stravu. 

Obedy si môžu študenti zakúpiť v školskej kantíne alebo v rôznych stravovacích zariadeniach v tesnej blízkosti školy. Taktiež sú k dispozícii mikrovlnky, v ktorých si môžu študenti obed zakúpený mimo školy zohriať. Študentom s požiadavkou na špeciálnu diétu odporúčame včasné prihlásenie.

Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • registrácia a štúdium na strednej škole 
 • rôzne športové a spoločenské aktivity
 • ubytovanie v hostiteľskej rodine strava formou polpenzie (plná penzia cez víkend)
 • orientačný program po príchode 
 • podpora povereného školského personálu
 • študentská príručka a certifikát o absolvovaní pobytu 
 • transfer z letiska

Programový poplatok v GBP

2 trimestre od 10 015             
1 semester od 8 050
1 trimester od 7 430

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola Itchen College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk