veľká británia
stredná škola worthing college

O škole

Britská stredná škola Worthing College, pôvodne Worthing High School, sa v roku 1973 zmenila na inštitúciu typu tzv. „sixth form college“, ktoré vzdelávajú študentov vo veku od 16 rokov a pripravujú ich nielen na britskú akademickú maturitu (A- Levels) ale aj na rovnocennú odbornú kvalifikáciu BTEC. 

Worthing Colllege sa nachádza v meste Worthing, ktoré je ideálne situované v blízkosti mora na južnom pobreží Anglicka, v prekrásnej prírode grófstva West Sussex, v najteplejšej a najsuchšej časti krajiny.  Worthing má 105 000 obyvateľov a je vzdialený iba 20 minút od mesta Brighton a 90 minút od Londýna, ako aj od univerzitných miest Portsmouth a Southampton. Obľúbené turistické letovisko Isle of Wight sa nachádza neďaleko pobrežia.

Škola sídli na vyše 7-hektárovom kampuse, ktorý susedí s národným parkom South Downs. Študentom sú k dispozícií moderné učebné priestory a laboratóriá, knižnica s panoramatickým výhľadom, tanečné štúdio, učebne pre štúdium hudby a 9 študijných priestorov, tzv. Learning Zones. Študenti môžu využívať počítače, tlačiarne a kopírovacie stroje, ako aj asistenciu personálu. V školskom areáli sa nachádzajú aj tenisové kurty, rugby ihrisko a posilňovňa. Všetky priestory ponúkajú bezbariérový prístup. 

Okrem športovej akadémie, v rámci ktorej sa môžu študenti a študentky venovať futbalu, rugby, basketbalu a netballu, funguje na Worthing College STEM akadémia, akadémia matematiky, akadémia divadelných umení, ktorá má vlastné divadlo Sealight Theatre, a akadémia vizuálnych umení s moderne vybavenými štúdiami pre grafiku, fotografiu a film. Akadémie ponúkajú študentom príležitosť intenzívnejšie mnohostrannejšie sa venovať vybranému predmetu alebo športu. V školskom areáli sa nachádzajú aj tenisové kurty, rugby ihrisko a posilňovňa.

Študenti majú možnosť získať medzinárodný jazykový certifikát IELTS, na ktorý sa pripravujú v rámci hodín anglického jazyka. Pri príprave môžu využiť počítačovo vybavené jazykové laboratórium, kde majú k dispozícií rôzne študijné zdroje napr. vo forme videí a televízie. 

Pre stravovanie slúžia študentské reštaurácie East Café a West Café s vonkajšou terasou, na kampuse sa taktiež nachádza malý obchod, kde si študenti môžu zakúpiť sendviče, sladkosti alebo školské potreby. Študenti sa môžu vo voľnom čase venovať aktivitám ako napríklad jazda na koni, windsurfing alebo kite-borading, ktoré sú dostupné v blízkosti školy. 

Možnosti štúdia

Na Worthing College študuje okolo 1400 študentov a vyučuje sa viac ako 60 predmetov. Zahraniční študenti dosahuje skvelé výsledky a pokračujú v štúdiu na najlepších univerzitách vo Veľkej Británii. 

Škola ponúka možnosť krátkodobého i dlhodobého štúdia pre žiakov od veku 16 rokov. V oboch prípadoch majú okrem 3 akademických či odborných predmetov aj predmet angličtina ako cudzí jazyk, ktorý je zameraný na prípravu na medzinárodnú skúšku IELTS. 

Študenti majú pravidelné tzv. tutorials - individuálne stretnutie s tútorom, pri ktorom sa priebežne zhodnocuje pokrok študenta a zároveň je to príležitosť pre riešenie rôznych študijných záležitostí. 

Ročné a krátkodobé štúdium
Pri krátkodobom a ročnom štúdiu si študenti vyberajú 3 predmety, pri výučbe sú plne integrovaní v skupinách s domácimi študentmi, ktorí sa pripravujú na britskú maturitu alebo obdobnú kvalifikáciu. Krátkodobé štúdium je možné v dĺžke 1 trimestra alebo 1 semestra. Na konci štúdia dostanú študenti hodnotenie vydané školou za každý absolvovaný predmet. Študenti hlásiaci sa na celý akademický rok sa po úspešnom absolvovaní tryouts môžu zapísať na športovú akadémiu. 

Dvojročné štúdium
Slovenskí študenti nastupujú do prvého ročníka dvojročného štúdia A- Levels, kde sa zúčastňujú na vyučovaní spolu s britskými študentmi, ktorí sa pripravujú na britskú maturitu a univerzitné štúdium. Na konci 2-ročného štúdia absolvujú britskú „maturitu“ z 3 predmetov. Študenti sa podľa zamerania môžu zapájať aj do príslušnej školskej akadémie. 

Predmety
Applied Law, Applied Psychology, Applied Science, Biology, Business, Chemistry, Creative & Performing Arts, Computer Science, Criminology, Dance, Digital Media, Drama and Theatre, Economics, Electronics, Engineering, English Language and Literature, English Language, English Literature, Environmental Science, Film Studies, Financial Studies, Fine Art, French, Further Mathematics, Geography, Graphic Communication, Health & Social Care, History, Information Technology, Law, Mathematics, Media Studies, Music, Photography, Physical Education, Physics, Politics, Psychology, Social Science (Public Services), Sociology, Spanish, Sport, Sport & Exercise, Science, Statistics, Textiles, Travel & Tourism

Program pre nadaných žiakov
Talentovaní študenti sa môžu uchádzať o zaradenie do programu Aspire, v rámci ktorého sa zúčastňujú na špecializovaných tutoriáloch, workshopoch a iných aktivitách zameraných na ďalší rozvoj svojich znalostí a zručností. 

Enrichment Program
Škola ponúka širokú škálu záujmových aktivít, na ktorých sa zúčastňujú všetci študenti. Tieto aktivity predstavujú vynikajúcu príležitosť pre nadväzovanie kontaktov, objavovanie nových záujmov, a zábavu. V ponuke sú krúžky v oblasti hudby, divadla alebo tanca alebo aktivity v rôznych kluboch ako napríklad debatný, šachový alebo spisovateľský.

Podmienky

  • vek: od 16 rokov
  • znalosť angličtiny na stredne pokročilej úrovni (test v InterStudy)

Termíny

1 školský rok: začiatok septembra – koniec júna

1 trimester: 
- od začiatku septembra do vianočných prázdnin, alebo 
- od začiatku januára do začiatku apríla, alebo
- od polovice apríla do konca júna

1 semester: od septembra (24 týždňov) alebo od januára (20 týždňov)

Kedy sa prihlásiť

nástup v septembri: do 15. júna
nástup v januári: do 15. novembra

Uvedené termíny sú orientačné, odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Ubytovacie kapacity ako aj miesta v niektorých predmetoch sa môžu zaplniť skôr.

Ubytovanie

Škola zabezpečuje ubytovanie v starostlivo vyberaných hostiteľských rodinách, ktoré dobre pozná, a mnohé z ktorých ubytovávajú zahraničných študentov už niekoľko rokov.

Študenti sú ubytovaní v jednolôžkovej izbe s polpenziou cez týždeň a plnou penziou cez víkendy. Cez týždeň si študenti kupujú obedy v škole.

Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

  • registrácia a štúdium na strednej škole 
  • rôzne športové a spoločenské aktivity
  • ubytovanie v hostiteľskej rodine
  • strava formou polpenzie (plná penzia cez víkend)
  • orientačný program po príchode 
  • podpora povereného školského personálu
  • študentská príručka a certifikát o absolvovaní pobytu 
  • transfer z letiska

Programový poplatok v GBP

1 školský rok od 13 786                                 
1 semester od 8 748
1 trimester od 6 488

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola Worthing College
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk