kanada
stredné školy v ďalších lokalitách - Referencie

Celkové hodnotenie
5,0 / 5
5,0 / 5
Nicole
Dĺžka pobytu:
školský rok
Ako sa Vám páči v krajine pobytu?
Kanadu hodnotím veľmi pozitívne. Montreal je veľké a pekné mesto. Páči sa mi tu. Sú tu veľmi milí a priateľskí ľudia.
Už ste si našli nových kamarátov?
Áno v škole som si našla nových kamarátov a kamarátky z rôznych kútov sveta. Skamarátila som sa aj so študentkou, ktorá je tiež súčasťou hostiteľskej rodiny.
Ako vychádzate s Vašou hostiteľskou rodinou?
Pred príchodom som mala aj nejaké obavy, no tie opadli po pár minútach privítania sa s mojou hostiteľskou rodinou. Sadli sme si už od začiatku, čo môj pobyt urobilo o to lepším. Hostiteľská rodina je skvelá, sú veľmi priateľskí. Sú ku mne od začiatku milí a snažia sa mi pomôcť so všetkým, čo potrebujem. Sú rodinne založení, máme spolu skvelé aktivity, ako šport, cestovanie a varenie, veľa sa spolu rozprávame.
Ako sa Vám páči škola?
Škola je zaujímavá skúsenosť. Čo sa týka predmetov, je trochu náročná, ale dá sa. Vyučovacia hodina je nezvykle dlhá , trvá 120 min. - oproti 45 min. v SR - to je rozdiel. Predmety sú voliteľné. Škola má rôzne aktivity, tak pre international študentov, ako aj spoločne pre všetkých. Sú tu aj rôznorodé mimoškolské aktivity.
Ako vychádzate s učiteľmi?
Páči sa mi, že učitelia sú priateľskí, ochotní pomôcť v akejkoľvek situácii, Či sa jedná o osobné, alebo aj doučovanie v učive, ktoré potrebujete bližšie vysvetliť, poradiť. Sú tu jednoducho pre študenta :-)
Našli ste si už nejaké nové záľuby?
Nové zatiaľ nie, veľa času zaberie štúdium :-)a zaradila som vo voľnom čase aktivity, ktoré som mala aj doma - hlavne šport. Už teraz ale viem, že kvôli pobytu som sa stala silnejšou, hlavne po tej psychickej stránke, zodpovednejšou a samostatnejšou. Každému, kto o tom rozmýšľa, vrelo odporúčam. Je to skúsenosť, ktorá sa oplatí.
Považujete rozhodnutie stráviť rok či semester na strednej škole v zahraničí za správne?:
Stredné školy v ďalších lokalitách
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
Hviezdoslavova 7, 042 00 Košice

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk