Írsko
stredoškolský program s výberom 3 škôl

Stredoškolský program s výberom 3 škôl

Program je určený pre študentov, ktorí by radi strávili školský rok, polrok alebo trimester na strednej škole v Írsku a chceli by mať možnosť výberu školy resp. lokality umiestnenia. V rámci tohto stredoškolského programu môžu študenti navštevovať štátnu alebo cirkevnú školu, pričom si môžu vybrať tri stredné školy z nižšie uvedenej ponuky škôl. Ak by prvá voľba nemohla byť splnená, umiestnenie bude zabezpečené na jednej zo škôl na druhom alebo na treťom mieste. Školy sa nachádzajú v Dubline, v mestách Cork a Galway a ich okolí, v grófstvach Monaghan a Cavan na severe Írska, a v grófstve Meath (severne od Dublinu). Študenti sú ubytovaní v hostiteľských rodinách, ktoré poskytujú plnú penziu.

DUBLIN

Ardscoil La Salle
Dublin, hlavné mesto Írska, je najväčším mestom a administratívnym centrom krajiny, a obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Škola Ardscoil La Salle sa nachádza v severovýchodnej časti Dublinu, iba 20 minút cesty do centra mesta. Škola vznikla v roku 1968 pôvodne ako chlapčenská katolícka škola, od roku 1978 je škola koedukačná a ponúka kvalitnú výučbu a širokú škálu voľnočasových aktivít, športové a záujmové krúžky, ako napr. debatný alebo divadelný krúžok.

Ďalšie školy v tejto lokalite
Mercy College, Riversdale Community College, St. David's
 

CORK

Coláiste Muire
Škola sa nachádza v menšom meste Crosshaven, ktoré bolo pôvodne usadlosťou Vikingov a nachádza sa tu aj množstvo pozostatkov bunkrov a vojenských pevností z obdobia prvej svetovej vojny. Lokalita je preto ako stvorená pre študentov, ktorí majú radi históriu. Crosshaven sa nachádza iba cca. 25 km od mesta Cork, ktoré je po Dubline druhým najväčším mestom Írska. Názov školy Colaiste Muire, Realt na Mara znamená v preklade „naša hviezda mora,“ škola sa totiž nachádza v bezprostrednej blízkosti pobrežia Atlantického oceánu. Ponúka množstvo predmetov a voľnočasových aktivít. Hlavným zámerom školy je intelektuálny, emocionálny, morálny, estetický, fyzický a odborný rozvoj študentov v kresťanskom duchu.

Ďalšie školy v tejto lokalite:
Christ King Girls Secondary School, Coláiste Chríost Rí, St. Angela's College, Ursuline Secondary School
 

GALWAY

Seamount College
Koedukačná škola Seamount College sa nachádza v západnej časti Írska, v prístavnom mestečku Kinvara, s krásnymi výhľadmi na záliv, po ktorom je mesto pomenované. Škola je ideálna pre študentov, ktorí majú radi prírodu a chceli by zažiť typický írsky vidiek so všetkými jeho prírodnými krásami. Škola sa sústreďuje na plnú podporu študentov a rodičov, a vzdelanie a výučbu v kresťanskom duchu s rozvojom potenciálu každého študenta v komunite.

Ďalšie školy v tejto lokalite:
Presentation College, Salerno Jesus and Mary Secondary School, St. Edna's College
 

CAVAN

Virginia College
Mesto Virginia je druhým najväčším mestom regiónu Cavan. Nachádza iba hodinu cesty od Dublinu a je známe pre svoje poľnohospodárstvo, najmä pre výrobou mliečnych ingrediencií pre svetoznámu značku Baileys Irish Cream. Virginia College s viac ako 700 študentmi patrí medzi popredné štátne stredné školy tohto regiónu a kladie silný dôraz na prípravu študentov na univerzitné štúdium. Škola svojich študentov podporuje v dosiahnutiu čo najlepších študijných výsledkov a zároveň sa sústreďuje aj na rozvoj ich osobnosti. Ponúka široký výber voľnočasových aktivít.

Ďalšie školy v tejto lokalite:
Bailieborough Community School, St. Clare's College
 

MEATH

St. Ciaran's Community School
Škola sa nachádza v historickom 6-tisícovom mestečku Kells asi 65 km severozápadne od Dublinu. Škola vznikla zlúčením dvoch škôl a disponuje výborným vybavením pre výučbu technických odborov, ako aj pre odbory v oblasti stavebníctva, prírodných vied, inžinierstva, informatiky a telesnej výchovy. Škola kladie veľký dôraz na športové vyžitie študentov a ponúka možnosť venovať sa rôznym športom, ako napr. futbalu, basketbalu alebo aj gaelskému futbalu.

Ďalšia škola v tejto lokalite:
Eureka Secondary School

 

MONAGHAN

Largy College
Mesto Clones s 1 700 obyvateľmi leží v západnej časti regiónu na hranici so Severným Írskom. Largy College sa nachádza východne od mesta Clones, je to novovybudovaná koedukačná škola s približne 500 študentmi. Škola ponúka moderné priestory a kladie dôraz na vysokú kvalitu výučby. Študenti si môžu vybrať zo širokej ponuky predmetov, ako napr. matematika, gaelčina, angličtina a prírodné vedy. Študenti sa môžu zapojiť do rôznych športov a voľnočasových aktivít, napr. divadelný krúžok a i.

Ďalšie školy v tejto lokalite:
St. Louis Secondary School for Girls, Beech Hill College, St. Macartan's College
 

Podmienky
 • vek: 13 - 18 rokov
 • znalosť anglického jazyka na stredne pokročilej úrovni
 • dobré študijné výsledky
Termíny

Študenti sa môžu prihlásiť na celý školský rok, semester, 2 trimestre (7 – 8 mesiacov od septembra), a na 1 trimester (september – december). Na 1 semester je možné nastúpiť v septembri (4 a pol mesiaca) alebo v januári (približne 5 mesiacov). Taktiež je možné absolvovať dvojročný program ukončený írskou maturitou.

Kedy sa prihlásiť

 • nástup v septembri: do 1. mája
 • nástup v januári: do 15. októbra
Programový poplatok

V cene programu zahrnuté

 • poradenstvo pri výbere programu alebo školy
 • registrácia a štúdium na strednej škole
 • ubytovanie v hostiteľskej rodine s plnou penziou
 • orientačný program po príchode
 • podpora a asistencia miestneho koordinátora
 • transfer z/na určené letisko
 • študentská príručka
 • nepretržitá telefonická asistenčná služba 

Programový poplatok v EUR​

1 školský rok od 10 950                                                                                     
1 semester od 8 550
1 trimester od 7 750

Chcem sa prihlásiť

Stredoškolský program s výberom 3 škôl
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk