Stredoškolský program Vancouver

Stredoškolský program Vancouver

Vancouver je známe prístavné mesto v juhozápadnej časti provincie Britská Kolumbia, najväčšie metropolitné centrum v západnej Kanade a tretie najväčšie v celej krajine. Je považované za jedno z najlepších miest sveta čo sa týka životných podmienok a čistoty. Je obklopené krásnou prírodou, ktorá ponúka príležitosti pre rôzne športové a rekreačné aktivity počas celého roka. Má príjemné podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Vancouver je atraktívny aj svojou kultúrnou scénou, počas celého roka ponúka bohatý program koncertov, divadelných predstavení a rôznych festivalov.

Vancouver je obľúbenou destináciou študentov zo všetkých kútov sveta. Zahraniční stredoškoláci sa prijímajú na 19 štátnych škôl, ktoré okrem povinných predmetov ponúkajú široký výber voliteľných predmetov, napr. účtovníctvo, právo, francúzština, španielčina, japončina, čínština, informačné technológie, umenie, hudba, módny dizajn a filmové štúdiá. Na každej škole sa vyučuje aj angličtina ako cudzí jazyk. Študenti, ktorí dosahujú dobré výsledky, si môžu zvoliť niekoľko predmetov na úrovni „advanced placement“, ktoré sa im započítajú do vysokoškolských kreditov. Po absolvovaní predpísaného počtu kreditov môžu študenti získať stredoškolský diplom.

Veľkosť škôl je od 400 až do 2000 študentov, všetky školy sú výborne vybavené a ponúkajú moderné zariadenia pre výučbu rôznych špecializovaných predmetov. V rámci školských klubov sa môžu študenti venovať rôznym športovým, umeleckým a vzdelávacím aktivitám. Výber športových aktivít je veľmi široký, zahŕňa o. i. aj zimné športy (lyžovanie, snowboarding). O zahraničných študentov sa na každej škole stará študentský poradca.

Študenti sú ubytovaní v hostiteľských rodinách, každý študent má vlastnú izbu. Rodiny poskytujú stravovanie formou plnej penzie.  

Programový poplatok v CAD

1 školský rok od 29 415
1 semester od 16 780

Chcem sa prihlásiť

Stredoškolský program Vancouver
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk