kanada
stredoškolský program vancouver island

Stredoškolský program Vancouver Island

Vancouver Island je najväčším ostrovom na západnom pobreží Kanady s takmer 760-tisíc obyvateľmi. Väčšina obyvateľstva žije v hlavnom meste Britskej Kolumbie a zároveň najväčšom meste ostrova Vancouver Island – Victoria - alebo v jeho okolí. Vancouver Island je ideálny pre študentov, ktorí majú radi prírodu, keďže hostiteľské rodiny a školy sa nachádzajú v srdci úchvatnej kanadskej krajiny. Na ostrove prevláda lesnatá krajina s množstvom jazier, skalnatých pobreží a možnosťou pozorovania rozmanitej miestnej flóry a fauny, ako napr. veľrýb, tuleňov, vydier, orlov, či lesnej zveri. Študenti sa môžu zúčastniť výletov do prírody, ako napríklad turistiky v národnom parku Pacific Rim alebo v Mount Washington. Ak študenti zatúžia po ruchu väčšieho mesta, krásna Victoria je po blízku, Sooke sa nachádza iba pol hodiny cesty od Victorie!

Stredné školy v rámci Sooke Schools organizujú pre zahraničných študentov množstvo voľnočasových aktivít a výletov, ako napr. výlet na hokejový zápas tímu Victoria Grizzlies, výlet do Vancouveru, návštevu nádherných svetoznámych záhrad Butchart Gardens alebo lyžiarsky výlet do Whistleru – dejiska olympijských hier v roku 2010. Študenti majú v rámci školských aktivít tiež možnosť skúsiť nové športy, ako napr. curling, zip-line, korčuľovanie alebo lezeckú stenu. Pre našich talentovaných slovenských hokejistov vieme zabezpečiť program v hokejovej akadémii! 

Zahraničných študentov prijímajú stredné školy Sooke už takmer 25 rokov. Za poznaním kanadskej kultúry a za zlepšením anglického jazyka sem prúdia študenti z rôznych kútov sveta, ako napr. z Holandska, Číny, Brazílie, Nemecka a ďalších krajín. Väčšina študentov tu trávi školský rok alebo semester, mnohí si tu však aj dokončujú stredoškolské vzdelanie a získavajú kanadský stredoškolský diplom. Študenti môžu navštevovať jednu z troch kvalitných stredných škôl, dve z ktorých sídlia v novopostavených budovách otvorených v auguste 2015. Školy sa nachádzajú v blízkosti Victorie, v mestách Langford, Colwood alebo v meste Sooke. 

Stredné školy majú približne od 650 do 1200 študentov, každá je špecifická svojou ponukou predmetov, športov a voľnočasových aktivít, svojimi priestormi a najmä svojou lokalitou. Školy v Langforde a Colwoode sa pýšia krásnymi výhľadmi na neďaleké jazero, resp. na Tichý oceán. Študenti si môžu vybrať z množstva typov programov, či už základný program s výberom akademických predmetov (matematika, biológia, chémia, dejepis, geografia, atď.) alebo odborné smery ako napr. kulinársky program, environmentálne štúdiá, futbalová/hokejová akadémia alebo umelecké smery (divadlo, tanec, film a televízia, muzikál, atď.). Športy na školách sú rôznorodé, napr. už spomínaný futbal a hokej, alebo rugby, basketbal, badminton, volejbal, beh, golf, atď.

Programový poplatok v CAD

1 školský rok od 25 990
1 semester od 15 080

Chcem sa prihlásiť

Stredoškolský program Vancouver Island
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk