kanada
stredoškolský program vancouver island

Stredoškolský program Vancouver Island

Vancouver Island je najväčším ostrovom na západnom pobreží Kanady s takmer 760-tisíc obyvateľmi. Väčšina obyvateľstva žije v hlavnom meste Britskej Kolumbie a zároveň najväčšom meste ostrova Vancouver Island – Victoria - alebo v jeho okolí. Vancouver Island je ideálny pre študentov, ktorí majú radi prírodu, keďže hostiteľské rodiny a školy sa nachádzajú v srdci úchvatnej kanadskej krajiny. Na ostrove prevláda lesnatá krajina s množstvom jazier, skalnatých pobreží a možnosťou pozorovania rozmanitej miestnej flóry a fauny, ako napr. veľrýb, tuleňov, vydier, orlov, či lesnej zveri. Študenti sa môžu zúčastniť výletov do prírody, ako napríklad turistiky v národnom parku Pacific Rim alebo v Mount Washington. Ak študenti zatúžia po ruchu väčšieho mesta, krásna Victoria je po blízku, Sooke sa nachádza iba pol hodiny cesty od Victorie!

Stredné školy v rámci Sooke Schools organizujú pre zahraničných študentov množstvo voľnočasových aktivít a výletov, ako napr. výlet na hokejový zápas tímu Victoria Grizzlies, výlet do Vancouveru, návštevu nádherných svetoznámych záhrad Butchart Gardens alebo lyžiarsky výlet do Whistleru – dejiska olympijských hier v roku 2010. Študenti majú v rámci školských aktivít tiež možnosť skúsiť nové športy, ako napr. curling, zip-line, korčuľovanie alebo lezeckú stenu. Pre našich talentovaných slovenských hokejistov vieme zabezpečiť program v hokejovej akadémii! 

Zahraničných študentov prijímajú stredné školy Sooke už takmer 25 rokov. Za poznaním kanadskej kultúry a za zlepšením anglického jazyka sem prúdia študenti z rôznych kútov sveta, ako napr. z Holandska, Číny, Brazílie, Nemecka a ďalších krajín. Väčšina študentov tu trávi školský rok alebo semester, mnohí si tu však aj dokončujú stredoškolské vzdelanie a získavajú kanadský stredoškolský diplom. Študenti môžu navštevovať jednu z troch kvalitných stredných škôl, dve z ktorých sídlia v novopostavených budovách otvorených v auguste 2015. Školy sa nachádzajú v blízkosti Victorie, v mestách Langford, Colwood alebo v meste Sooke. 

Stredné školy majú približne od 650 do 1200 študentov, každá je špecifická svojou ponukou predmetov, športov a voľno-časových aktivít, svojimi priestormi a najmä svojou lokalitou. Školy v Langforde a Colwoode sa pýšia krásnymi výhľadmi na neďaleké jazero, resp. na Tichý oceán. Študenti si môžu vybrať z množstva typov programov, či už základný program s výberom akademických predmetov (matematika, biológia, chémia, dejepis, geografia, atď.) alebo odborné smery ako napr. kulinársky program, environmentálne štúdiá, futbalová/hokejová akadémia alebo umelecké smery (divadlo, tanec, film a televízia, muzikál, atď.). Športy na školách sú rôznorodé, napr. už spomínaný futbal a hokej, alebo rugby, basketbal, badminton, volejbal, beh, golf, atď.

Programový poplatok v CAD

1 školský rok 25 990
1 semester 15 080

Chcem sa prihlásiť

Stredoškolský program Vancouver Island
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Grösslingová 45, 811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk
dočasne online

Tel.:

+421 902 991 102

E-mail: kosice@interstudy.sk