usa
súkromná internátna škola v connecticut

O škole

Internátna stredná škola St. Thomas More sa nachádza v meste Oakdale, v štáte Connecticut, na pol ceste medzi New Yorkom a Bostonom. Kampus školy sa rozprestiera pri jazere Gardner, s vlastnou súkromnou plážou, ktorá je súčasťou kampusu. Celý areál je veľmi príjemný a priestranný, nachádza sa v ňom veľa zelene. Okrem internátov a školy sú tu rôzne športoviská, futbalové, baseballové a basketbalové ihrisko, tenisové kurty, volejbalové ihrisko na beach volejbal, alebo aj kaplnka, kde je auditórium a spoločenský priestor pre študentov. Areál pôsobí veľmi príjemne, organizovane a je bezpečným domovom pre študentov z USA aj zahraničia.

Škola bola založená v roku 1962 ako chlapčenská internátna škola. Teraz je už otvorená pre dievčatá aj chlapcov. Škola ponúka viac ako 20 klubov a aktivít pre študentov v rámci rôznych športov a záujmových krúžkov. Majú individuálny prístup k výučbe a k študentom, každý študent je pre nich jedinečný a vďaka pomeru 8 študentov na 1 učiteľa majú študenti výnimočnú podporu a prístup. Učitelia sa venujú študentom aj po vyučovaní, majú podporu pri príprave na vysoké školy a, naopak, aj podporu v prípade, že majú záujem o doučovanie. Učitelia sú k dispozícii aj v priestoroch študovne v tzv. Study Hall aj v neskorších hodinách. V rámci programu „Student Assistance Program“ si môžu študenti zapísať naviac individuálny plán lekcií, až 5 týždenne, kde budú pracovať s učiteľmi v menších skupinách max. 3 študentov. Škola pripravuje študentov na vysoké školy v rámci predmetov na úrovni vysokoškolského štúdia, tzv. AP (Advanced Placement) a predmetov, na ktorých môžu získať vysokoškolské kredity. 

Čo sa týka prostredia, 100% študentov a takmer aj všetkých zamestnancov žije priamo v kampuse, z toho asi 30% je medzinárodných študentov. Vďaka tomu sa študenti od začiatku cítia ako v domácom prostredí, kde sa všetci poznajú a podporujú navzájom.

stredoškolskí študenti v USA knihovňa na strednej škole

Možnosti štúdia

Študenti môžu študovať na St Tomas More počas 1 semestra alebo celý školský rok. Majú prístup ku všetkým predmetom, ktoré študujú aj americkí študenti, a môžu si vybrať spomedzi:

English: Introduction to Literature, Global Literature, British Literature, Writing Workshop, Academic Writing, Language Arts, Transitions to Literature, American Literature, World Literature, English for Academic purposes,

History: World History, AP US Government and Politics, Presidential Politics, Introduction to US History, US History, AP and early college experience Micro and Macro Economics, AP US History,

Science: Physical Science, Chemistry, Physics, Earth Science, Biology, Environmental Science,

Mathematics: Algebra1, Algebra2, Calculus, AP Calculus B, Postgraduate Math, Pre-algebra, Geometry, Pre-Calculus, College Algebra.

Fine Arts: Modern Storytelling, Studio Art / Digital, Mixed Media – Studio Art / Drawing & Interpretation, Art Appreciation, Advanced Studio Art (Independent Study of Art),

ESL (angličtina ako cudzí jazyk): ESL1 Listening and Speaking, ESL1 Reading, ESL1 Writing, ESL1 Vocabulary, ESL1 Grammar, ESL2 Grammar and Writing, ESL2 Reading and Vocabulary, ESL2 Grammar and Speaking, English for Academic purposes

výmenný pobyt na strednej škole stredoškoláci v škole v Connecticut

Záujmové aktivity

Škola ponúka viac ako 20 záujmových a športových krúžkov. Niektoré športové tímy majú na výbornej úrovni, napríklad basketbal - niekoľko absolventov školy St. Thomas More hrá basketbal v slávnej NBA. Škola ponúka všetkým študentom bez rozdielu úrovne možnosť zapojiť sa do športového krúžku alebo tímu. Preto majú viacero družstiev rôznej úrovne.

Počas víkendov škola organizuje študentom voľnočasový program, okrem bohatých možností v areáli sa môžu študenti zúčastniť dobrovoľných výletov mimo kampusu, ako napríklad športový zápas, návšteva zábavného alebo nákupného centra, kino, divadlo, Go-karts, návšteva reštaurácie a mnoho ďalších.

V škole sa môžu študenti zapojiť do nasledovných aktivít a klubov:

Športy: Basketball, Baseball, Soccer, Football, Wrestling, Golf, Tennis, Table tennis, Tennis, Ultimate Frisbee.

Ďalšie aktivity a kluby: Robotics, Art club, Chess club, Community Service club, Cooking club, Cycling club, Drone club, E-Sports Team, French Club, Martial Arts Club, Movie Club, Music Club, National Honor Society, Ping Pong Ladder, Water-sports Club (Kayaking, Canoeing), Yearbook Club, Zumba Club a ďalšie.

  

Ubytovanie a stravovanie

St. Thomas More je internátna škola a všetci študenti, domáci aj medzinárodní, bývajú v areáli školy. Okrem ubytovania majú zabezpečené aj stravovanie v školskej jedálni a k dispozícii kaviareň. V školskej jedálni je veľký výber jedál, vnútorné aj vonkajšie sedenie, v prípade pekného počasia. Kaviareň je zase miestom pre stretávanie sa študentov a relax.

 

 

Podmienky

Všeobecné:

 • priemer známok za posledný rok štúdia do 2,0 až 2,5
 • znalosť angličtiny od úrovne B2
 • absolvovaných min. 8 rokov školskej dochádzky
 • zodpovedný prístup k štúdiu

Termíny

Nástup na pobyt je možný v dvoch termínoch:

 • august (školský rok alebo jesenný semester)
 • január (jarný semester)

Prihlášky sa prijímajú do týchto termínov:

 • nástup v auguste: do konca mája (pozor - miesta sa zvyknú obsadiť už v decembri!)
 • nástup v januári: do konca novembra (miesta sa môžu obsadiť skôr)

Odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Škola má určený limit čo sa týka počtu zahraničných študentov za zvýhodnených podmienok a miesta sa môžu obsadiť aj niekoľko týždňov až mesiacov pred uvedenými termínmi.

Programový poplatok

Programový poplatok v USD - dievčatá:

1 semester  od 24 000 USD                                                
1 školský rok   od 34 000 USD

Ďalšie poplatky:

 • Poistenie 1 semester                     940 USD
 • Poistenie 1 školský rok               1 880 USD
 • SEVIS (k študentským vízam)       350 USD
 • Transfer z letiska (1 cesta pri prílete): Bradley Airport (BDL) 205 USD,  Boston Airport (BOS) 360 USD, New York Airport (JFK) 500 USD
 • Školská uniforma                    cca 100 USD

 

Programový poplatok v USD - chlapci:

1 semester        od 28 500 USD

1 školský rok     od 39 500 USD

Ďalšie poplatky:

 • Poistenie 1 semester                     940 USD
 • Poistenie 1 školský rok               1 880 USD
 • SEVIS (k študentským vízam)       350 USD
 • Transfer z letiska (1 cesta pri prílete): Bradley Airport (BDL) 205 USD,  Boston Airport (BOS) 360 USD, New York Airport (JFK) 500 USD
 • Školská uniforma                    cca 100 USD.

 

V programovom poplatku je zahrnuté:

 • registrácia a školné
 • ubytovanie v školskom internáte so stravou
 • orientačné podujatie pri nástupe do školy
 • učebnice
 • jazyková podpora (ak je potrebná)
Súkromná internátna škola v Connecticut
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk