Súkromná medzinárodná škola Toronto

Súkromná medzinárodná škola Toronto

Pre študentov, ktorí túžia študovať v Toronte, avšak preferujú skôr menšiu školu s rodinnou atmosférou, je dobrou voľbou súkromná medzinárodná škola Braemar College, na ktorej študuje okolo 250 stredoškolákov z viac ako 30 krajín sveta, približne tretina z Európy. Škola bola založená pred viac ako 20 rokmi a sídli v centre Toronta v tesnej blízkosti University of Toronto. Vďaka zastávke metra vzdialenej iba 10 minút od školy je ľahko dostupná z ktorejkoľvek časti mesta. Štúdium na Braemar College ponúka príležitosť zdokonaliť sa v anglickom jazyku a absolvovať časť stredoškolského štúdia (prípadne aj celé štúdium) v rámci kanadského školského systému. Škola tiež ponúka možnosť získania stredoškolského diplomu - kvalifikácie podobnej našej maturite.

Študenti so slabšou znalosťou angličtiny absolvujú najskôr kurzy anglického jazyka a keď dosiahnu požadovanú znalostnú úroveň, začínajú študovať stredoškolské predmety. Škola vyučuje predmety zo všetkých hlavných odborov: prírodné vedy, spoločenské vedy, informatika, matematika a umenie. Priemerný počet študentov v triede je 15, čo umožňuje individuálny prístup zo strany učiteľov.

Školský rok je rozdelený do 4 štvrťrokov, v každom majú študenti 2 predmety. V prípade potreby (napr. ak študentovi chýbajú kredity k získaniu stredoškolského diplomu) je možné si doplatiť tretí predmet. Väčšina predmetov sa vyučuje na úrovni prípravy na univerzitné štúdium. Braemar College je vybavená klimatizovanými učebňami, prírodovedným laboratóriom, počítačovou miestnosťou s internetom a učebňami pre výučbu umeleckých predmetov. Mimoškolské kultúrne, spoločenské a športové aktivity organizuje tím univerzitných študentov.

Študenti sú ubytovaní v hostiteľských rodinách, ktoré zabezpečuje ubytovacie oddelenie školy. Izby sú jednolôžkové, pre dvoch študentov prihlasujúcich sa spoločne je možné zabezpečiť dvojlôžkovú izbu. Rodiny poskytujú stravovanie formou plnej penzie s obedmi formou balíčkov. 

Programový poplatok v CAD

1 školský rok  od 26 725
1 semester od 15 470

Chcem sa prihlásiť

Súkromná medzinárodná škola Toronto
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk