kanada
stredná škola na salt spring island, bc

Stredná škola na Salt Spring Island, BC

Stredoškolský program na ostrove Salt Spring Island, najväčšom z ostrovov Gulf Islands medzi pobrežím Britskej Kolumbie a Vancouver Island, je ideálny pre študentov, ktorí majú radi prírodu a aktívny životný štýl. Salt Spring Island je obľúbený pre svoju jedinečnú atmosféru a ako svoj domov si ho vybralo niekoľko kanadských spisovateľov a umelcov. Je vyhľadávaným turistickým cieľom a populárnou jachtárskou oblasťou. Má niečo vyše 10 000 obyvateľov a jeho „hlavnou dedinou“ je Ganges, ktorý sa cez víkendy – najmä v lete – zaplní turistami, ktorí si sem prídu oddýchnuť od stresu veľkomesta, zašportovať alebo navštíviť originálny sobotňajší trh miestnej produkcie farmárov, remeselníkov a umelcov. Trh sa riadi pravidlom, že sa tu má predávať len to, čo predávajúci sám vyrobil, vypestoval alebo upiekol.

Ostrov poskytuje bezpečné prostredie vo vzdelanej a priateľskej komunite, v ktorej sa môžu študenti cítiť ako doma. Na miestnej strednej škole študuje 600 študentov, z toho približne 70 zo zahraničia – z Európy (najmä Nemecka, Švajčiarska a Francúzska), Južnej Ameriky a Ázie. V roku 2004 bol zavedený 4-dňový školský týždeň s predĺženým vyučovaním od pondelka do štvrtka. Táto zmena priniesla nielen lepšie výsledky v porovnávacích testoch, ale aj lepšiu dochádzku. Zahraniční študenti môžu v piatok navštevovať seminár angličtiny alebo sa môžu zapojiť do jedného zo špeciálnych programov, ktoré škola ponúka. Eco-Adventure program je náučný program exkurzií a aktivít zameraných na spoznávanie interakcie a vplyvu človeka na prírodu.

V rámci performatívneho umenia si môžu študenti vybrať tanec alebo divadlo ako predmet, skúsenejší sa môžu prihlásiť na Gulf Islands School of Performing Arts, kde sa môžu venovať hudbe, tancu alebo divadlu (extra poplatok cca 1 700 dolárov na rok). V piatok tiež prebieha väčšina športových aktivít - na výber je basketbal, volejbal, futbal, golf, bežky, lyžovanie, bojové umenia, tenis a ďalšie. Študenti sa na Salt Spring Island nenudia a rýchlo zistia, že sa dá prežiť aj bez nákupných centier a multiplexov. A keby z času na čas zatúžili po týchto vymoženostiach, do Victorie – hlavného mesta Britskej Kolumbie sa dostanú loďou za pol hodiny. Zahraniční študenti bývajú v miestnych rodinách, ktoré pracovníci ubytovacieho oddelenia školy osobne poznajú. Rodiny poskytujú stravovanie formou plnej penzie. Najblizšie letisko je Victoria, odkiaľ je zabezpečený transfer na Salt Spring Island. 

Programový poplatok v CAD

1 školský rok od 26 500
1 semester od 15 400

Chcem sa prihlásiť

Stredná škola na Salt Spring Island, BC
Naše katalógy si môžete stiahnuť v elektronickej podobe, alebo Vám ich môžeme zaslať bezplatne na Vašu poštovú adresu.
Kontaktujte nás telefonicky alebo prostredníctvom krátkeho formulára, aby sme si na stretnutie s Vami mohli vyhradiť dostatok času.
Akcie, podujatia a novinky
do Vášho mailboxu
Súhlásim
„Tento súhlas máte právo kedykoľvek odvolať. Takisto máte právo kedykoľvek namietať proti spracúvaniu Vašich osobných údajov na účely priameho marketingu vrátane profilovania.“
Gajova 4 (5. poschodie)
811 09 Bratislava

Tel.: +421 2 5262 2611
Tel.:

+421 2 5262 2612

E-mail: info@interstudy.sk